תחזית תמיר פישמן על שוק המניות בצפון אמריקה: מעלים המלצה לסקטור Consumer Staples ומורידים המלצה לסקטור התעשייה

"כדאי לנצל את פוטנציאל המכירות על מנת לבנות פוזיציה וחשיפה לשוק, היות ולדעתנו, הסיכוי להתכווצות כלכלית ואכזבה מרווחי החברות הינו נמוך"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חוסר הוודאות סביב השפעת ההידוק הכלכלי בסין, השפעת האירועים ביפן ואירועים כלכליים נוספים בעולם, יצרו רוח נגדית לפעילות הכלכלית, בטווח הקצר.

בינתיים, התחתית הכפולה (Double-Dip) שנוצרה במדד מחירי הבתים, מכבידה על מאזן משקי הבית והצרכנים, כמו גם על ביטחונם הכלכלי.

בתמיר פישמן צופים כי כלכלת צפון אמריקה תמשיך ותתרחב במהלך 6-9 החודשים הקרובים, אך בקצבים מעט נמוכים יותר, עם גידול של כ- 150-200 אלף משרות בממוצע בחודש, אשר יתמכו בהתאוששות הכלכלה.

הציפיות לרווחי חברות גבוהים והפוטנציאל לנתונים כלכליים מאכזבים במחצית הראשונה של השנה, הם אלה שמציבים את האתגר לשוק המניות האמריקאי, בטווח הקצר.

נראה כי נוצר אצל המשקיעים חשש מפני צמיחה מתונה, חשש אשר יכול להעניק למשקיעים "תירוץ" להקטנת היקפי הפעילות וההשקעות, במהלך חודשי הקיץ.

בשלב זה, תמיר פישמן בעמדה נייטראלית על שוק המניות, אך האסטרטגיה המומלצת על ידם היא לנצל את פוטנציאל המכירות על מנת לבנות פוזיציה וחשיפה לשוק, היות ולדעתם, הסיכוי להתכווצות כלכלית ואכזבה מרווחי החברות הינו נמוך.

מבחינה סקטוריאלית, נטייה להשקעות סקטוריאליות, במרוצת השנתיים האחרונות, הייתה משפרת את ביצועי תיק ההשקעות.

יחד עם זאת, הנתונים הכלכליים וההסתכלות העונתית על השווקים, מלמדים אותנו כי נכון יהיה לשמור על תיק מאוזן בין השקעות מחזוריות להשקעות שאינן מחזוריות, במבט קדימה לרבעון, עד שני הרבעונים הקרובים.

בתמיר פישמן מעדכנים את המלצתם לשני סקטורים במדד ה-S&P 500:

ביצועי הסקטורים התעשייה ו-Consumer Staples במדד ה- S&P 500

מעלים המלצה לסקטור Consumer Staples ל"תשואת יתר" ומורידים המלצה לסקטור התעשייה (Industrials) ל"תשואת שוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker