כלל פיננסים על אג"ח אלביט הדמיה: אגרות החוב מגלמות תרחיש של משבר פיננסי אך התשואה מעניקה פיצוי הולם ואטרקטיבי לסיכון

בחודש האחרון צנחו אגרות החוב של אלביט הדמיה בשיעור של 20%-25% תוך שהתשואות הגלומות בהן זינקו לשיעור דו ספרתי של 12%-18%

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

בעקבות הדיווחים המיידיים שפרסמה החברה אתמול, בכלל פיננסים מפרסמים הבוקר התייחסות לאג"ח של אלביט הדמיה תוך שהם סבורים שהתשואה מפצה על הסיכון וכי יש לנצל את הירידות החדות מהחודש האחרון.

בחודש האחרון צנחו אגרות החוב של אלביט הדמיה בשיעור של 20%-25% תוך שהתשואות הגלומות בהן זינקו לשיעור דו ספרתי של 12%-18%.

סימנים של משבר פיננסי.

פרסומים בעיתונות בדבר קשיים שיש לבעל השליטה (מוטי זיסר בחברת אירופה ישראל) בהחזר חובות לבנק הפועלים הציתו חששות ממשבר פיננסי בקבוצת אלביט הדמיה.

למרות דיווח מיידי שפרסמה החברה לפני שבוע (24.5.11), לפיו היא ממשיכה במצב של עסקים כרגיל, המשקיעים "הצביעו ברגליים" ואגרות החוב צנחו בשיעור של עד25% בתוך פחות מחודש.

"להערכתנו, מצב משברי זה מייצר הזדמנות למשקיעים, אשר מוכנים לקחת סיכון, כאשר אנו סבורים כי התשואה מפצה על סיכון זה", אומר היום יובל בן זאב מכלל פיננסים.

קווי הגנה משמעותיים לחברה

יתרת החוב של אלביט הדמיה מסתכמת בכ-3.2 מיליארד שקל, מרביתו של חוב זה (2.9 מיליארד שקל) הוא 8 סדרות של אגרות חוב אשר כ-2.3 מיליארד שקל מתוכו (קרן וריבית) עומד לפרעון בחמש השנים הקרובות, דהיינו כ-460 מיליון שקל בממוצע לשנה.

החברה פרסמה אתמול (31.5.11) דו"ח מקורות ושימושים מפורט המציג תכנית מוסדרת ומאוזנת התומכת ביכולתה לעמוד בהתחייבויותיה בשנים אלו.

"להערכתנו", אומר בן זאב, "קווי ההגנה העיקריים העומדים לרשות החברה כוללים:"

· יתרת מזומנים בסך כ-800 מיליון שקל;

· תזרים צפוי של כ-450 מיליון שקל ממימוש נכסים ומימון מחדש בחטיבת המלונאות;

· תזרים מזומנים מפעילות הנדל"ן למגורים בהודו בסך כ-80- 100 מיליון שקל לשנה החל מסוף 2012;

· תזרים מזומנים של כ-50 מיליון שקל מפעילות הנדל"ן בארה"ב;

· יכולת מימוש של נכסים משמעותיים בהיקף של מאות מיליון שקל ובראשם מניות של החברה הבת פלאזה סנטרס.

על הקשר שבין החברה ובעל השליטה

"לכאורה, אין קשר שבין החוב של בעל השליטה באלביט הדמיה מוטי זיסר (חברת אירופה ישראל) לבנק הפועלים והקשיים בהם הוא נתקל לבין מצבה של החברה, אלביט הדמיה, שהיא יישות משפטית נפרדת", אומר בן זאב.

"עם זאת, המשקיעים חוששים ממצב בו בעל השליטה יעשה שימוש במקורות החברה בכדי לתמוך בתשלומי החוב שעליו לשלם לבנקים, למשל בדרך של חלוקת דיבידנד גבוה לבעלי המניות, צעד שיביא עימו לפגיעה משמעותית בכושר החזר החוב של החברה עצמה."

בכלל פיננסים סבורים כי המשקיעים יראו באור חיובי ביותר צעדים בוני אמון מצד הנהלת החברה, לרבות הצהרה וולנטרית בדבר שמירה על אמות מידה פיננסיות ובדבר מגבלות על חלוקת דיבידנד שיביאו להפרדה חזקה יותר בין היישויות המשפטיות, בהמשך לדו"ח מקורות ושימושים שפורסם אתמול.

"לסיכום", אומר בן זאב, "בהתבסס על הניתוח שביצענו אנו סבורים כי התשואה הגבוהה באגרות החוב מפצה על הסיכון הגלום בהן."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker