ב-IBI מעדכנים ומורידים את מחיר היעד של פז ל-676 שקל, מחיר שגוזר אפסייד של כ-15%

נתלי גוטליב: "ממליצים לנצל את החולשה במניה ולקנות"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תוצאות פז לרבעון הראשון הינן תוצאות מעורבות – עם יציבות בתחום הקו"מ, שמשקפת את המשך הסביבה התחרותית, ולראשונה רגישות למחירי הדלק הגבוהים והאטה בקצב הגידול בביקוש לדלקים, כך אומרים היום בבית ההשקעות IBI בהתייחסותם לדו"חות פז.

"תחום הזיקוק הפתיע עם תוצאות טובות יחסית למרווח הזיקוק (בנצ'מרק) שהיה נמוך ברבעון ותחום התעשיות נהנה מהשפעות עונתיות ומגידול בפעילות והציג תוצאות טובות", אומרת נתלי גוטליב, אנליסטית IBI.

"למרות זאת, אנו מעדכנים את הערכת השווי שלנו לחברה ומורידים את מחיר היעד ל-676 שקל, בעיקר בשל סביבת מרווחי זיקוק נמוכים, המשך תחרותיות במגזר הקו"מ ושינוי בסעיף הנכסים הפיננסים."

"למרות הנחות שמרניות אנו מגיעים למחיר יעד שגוזר אפסייד של כ-15% ואנו ממליצים לנצל את החולשה במניה כדי לקנות", ממליצה גוטליב.

"להערכתנו, מחיר המניה היום מגלם בתוכו את אי הוודאות בנוגע להחלטות הרגולטור בעניין מרווח השיווק, חוק משק האנרגיה ויתכן שאף חשש מהשפעת פרשת הזיהום במתקני התדלוק בנתב"ג", אומרת גוטליב.

"יחד עם זאת, תהליכים רגולטורים טיבם לנוע בקצב השיח הציבורי, ויתכן כי ייקח זמן עד אשר יוחלט בגינם. בינתיים, החברה מתקדמת ביישום הפרויקטים התפעוליים, שצפויים לבוא לידי ביטוי משנת 2012, ולהוסיף לרווח התפעולי של החברה 300 מיליון שקל מדי שנה החל מהמחצית השנייה של 2012. השקעות אלו מתומחרות במודל שלנו."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker