כלל פיננסים ברוקראז' על בנק הפועלים: עם רוח גבית לא מתווכחים

יובל בן זאב: "רווח נקי של 903 מיליון שקל, תשואה להון 16.8%, מזמן לא ראינו בישראל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

בנק הפועלים פרסם הבוקר את דו"חות רבעון 1/11. "הבנק דיווח על רווח נקי של 903 מיליון שקל (תשואה להון 16.8%), הרבה מעל להערכות המוקדמות שלנו, אומר יובל בן זאב, מנהל המחקר של כלל פיננסים. "עם רוח גבית לא מתווכחים."

"אם ברבעון 4/10 אמרנו שהיו הפרשות נמוכות אז הפעם תראו בעצמכם... גם אם ננטרל סעיפים שלהערכתנו לא מייצגים (רווח מנגזרים, התאמת הפרשות) עדיין נקבל רווח נקי של כ- 700 מיליון שקל!", מסביר בן זאב.

הטבלה להלן מציגה עת עיקרי התוצאות (מיליוני שקלים):

תוצאות בנק הפועלים רבעון 1/11

הכנסות מימון גבוהות מאוד. הכנסות המימון כוללות סכום של 222 מיליון שקל כתוצאה מרישום חשבונאי של נגזרים (רוח גבית 1), אבל אין ספק שהפעילות השופטת מציגה שיפור מרשים במקביל כאשר ההכנסות השוטפת הסתכמו בכ-1,983 מיליון שקל (1,890 מיליון ברבעון 4/10). זהו הסעיף המציג את הגידול בפעילות הבנק מחד (צמיחה באשראי) ואת עליית המרווח עם עליית ריבית בנק ישראל.

הפרשות נמוכות תרמו הדו"ח. ההפרשות ברבעון 1/11 הסתכמו בכ- 14 מיליון שקל בלבד (כן, 14 מ'). הנתון אינו בר השוואה לעבר שכן גבייה מחובות בעייתיים שבעבר נרשמה בסעיף הכנסות המימון נרשמת כעת כהקטנת הפרשות.

סעיף זה כלל הקטנת הפרשות נטו של 236 מיליון שקל. "נראה כי השיפור המתמשך במצב המשק בא לידי ביטוי ניכר בסעיף זה", אומר בן זאב. "אנו מעריכים כי ברבעונים הבאים נהיה עדים להפרשות גבוהות יותר."

יעילות תפעולית משתפרת עם יחס הוצאות/הכנסות של 59.6%, בהחלט שיפור מרשים. צד ההוצאות כלל הפרשה גבוהה למענקים בסך 160 מיליון שקל, בין השאר על רקע הרווחיות הגבוהה שהציג הבנק.

אוטוטו דיבידנד. הבנק הכריז הבוקר על מדיניות דיבידנד של 50% מהרווח הנקי ב-2011. עם זאת, כיוון שהבנק נדרש לאישור מבנק ישראל לפני כל חלוקה, הבנק טרם הכריז על החלוקה בפועל. הבנק דיווח כי אתמול התקבל אישור לחלוקת 30% מרווחי רבעון 1/11, דהיינו כ- 270 מיליון שקל = כ- 1.1% תשואה ברבעון.

"לסיכום", אומר בן זאב, "דו"ח טוב מאוד עם רוח גבית (נגזרים וגביית חובות) לא נתווכח! גם עם נטרולים נקבל כ 700 מיליון שקל נקי. במכפיל הון 0.98 ומכפיל רווח 8.4 ל 2011 אנו ממליצים ב'תשואת יתר' ומחיר יעד של 20 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker