בעקבות הרבעון החלש של פרטנר ולקראת התגברות התחרות: במיטב נשארים בהמלצת "תשואת שוק" ומחיר יעד 60 שקל

אלפר: "ביולי-אוגוסט אמורים להתחיל לפעול כמה מפעילים ווירטואליים חדשים - מה שאומר שפרטנר עוד תתגעגע למחיר מניה של 60 שקל"

נדב עבודי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעקבות הרבעון החלש של פרטנר ולקראת התגברות התחרות, במיטב בית השקעות נשארים בהמלצת "תשואת שוק" ומחיר יעד 60 שקל.

ההכנסות משירותי קול סלולאריים ירדו בכ-25% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ירידה חדה יותר מסלקום ופלאפון.

מנגד, ההכנסות ממכירת טלפונים זינקה בקצב מהיר במיוחד - 140% לעומת שנה שעברה. "כנראה שפרטנר פעלה באגרסיביות רבה יותר משל פלאפון וסלקום בכך שהציעה ללקוחות תוכניות מפתות במיוחד", אומר גלעד אלפר, מנהל מחקר ברוקראז' מוסדי במיטב בית השקעות. "האגרסיביות הזו אמנם הוליכה לגיוס נטו של 26 אלף לקוחות, קצב גבוה יותר מאשר שתי המתחרות, אך גם לשחיקה חדה ברווחיות EBITDA."

הכנסות תוכן ו-SMS עלו ב-14% לעומת שנה שעברה, על פי הצפי. עם הירידה בדמי קישוריות, התגברות התחרות והאטה חדה בקצב הצמיחה של שירותי התוכן+טקסט, לפרטנר (כמו גם לסלקום) נגמרו מנועי הצמיחה.

"הרבעון כלל חודש אחד של סמייל, אך דעתנו היא שהמיזוג בין פרטנר לבין סמייל יכול לייצר סינרגיות מוגבלות מאוד (מעבר לחסכון מסוים מאוד בעלויות)", אומר אלפר.

דיווידנד – החברה שילמה ברבעון 83% מהרווח הנקי, לעומת יחס של 100% ברבעונים האחרונים. הירידה ביצירת המזומן החופשי בשנת 2011 ועליית המינוף במאזן (מה שמעלה את רמת הזהירות של החברה) עלולים להוריד את תשואת הדיווידנד ב-2011 ל-10.8%. ב-2012 כאשר התחרות תכה גם מכיוון הווירטאולים וגם מכיוון המפעילים התשתיתיים החדשים, תשואת הדיווידנד עלולה לרדת אל מתחת ל-8%.

"לסיכום", אומר אלפר, "מניית פרטנר הגיעה למחיר היעד שלנו – 60 שקל. אנחנו לא משנים את מחיר היעד ולא את ההמלצה – "תשואת שוק".

"ביולי-אוגוסט אמורים להתחיל לפעול כמה מפעילים ווירטואליים חדשים. ההצלחה (או חוסר ההצלחה) שלהם יעזרו לנו להבין האם המנויים באמת משתוקקים למפעילים חדשים - מה שאומר שפרטנר עוד תתגעגע למחיר מניה של 60 שקל", סבור אלפר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker