מגדל שוקי הון על דלק ישראל : "רוח גבית להערכותינו למגזר התדלוק ומסחר. המלצת קנייה ובמחיר יעד של 144 שקל"

יונגר: "עיקר הדגש במגזר התדלוק ומסחר עם עלייה בגולמי וסטגנציה בתפעולי הנובעת מפתיחה מואצת של חנויות נוחות"

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

חברת דלק ישראל פרסמה דו"ח טוב לרבעון הראשון לשנת 2011. עיקר הדגש במגזר התדלוק ומסחר עם עלייה בגולמי וסטגנציה בתפעולי הנובעת מפתיחה מואצת של חנויות נוחות, אומרים במגדל שוקי הון.

מגזר תדלוק ומסחר

במגזר זה הקימה החברה 6 תחנות תדלוק נוספות בהשוואה לרבעון המקביל, העבירה להפעלה עצמית 15 תחנות ופתחה 24 חנויות נוחות חדשות ב 12 החודשים האחרונים. החברה מדווחת על עלייה של כ- 25% במכירות חנויות הנוחות עם סך של 59 מיליון שקל לעומת 47 מיליון אשתקד ומציינת גידול של כ- 6% בחנויות זהות, זאת לעומת פז שדיווחה על גידול של כ- 3% בחנויות זהות.

הרווח גולמי של חנויות הנוחות עומד על סך של כ- 18 מיליון שקל המשקף מרווח גולמי של כ-30.5%, זאת לעומת מרווח של כ- 32% ברבעון המקביל.

סך הרווח הגולמי עלה מסך של כ-146 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-160 מיליון שקל ברבעון זה, עלייה של כ-10%.

"עלייה זו נובעת מהעברת תחנות להפעלה עצמית אך אנו מקבלים כאן ביטוי לתרומת חנויות הנוחות", אומר ערן יונגר, אנליסט האנרגיה של מגדל שוקי הון. "בנטרול הרווח הגולמי של חנויות הנוחות מכלל המגזר ניכרת עלייה של כ-8.4% בלבד ברווח הגולמי של תחום התדלוק ואנו רואים כאן את מלא התרומה של חנויות הנוחות שמציגות מרווח גבוה ועלייה ברווח הגולמי."

"נתונים אלו תומכים באסטרטגיה החדשה של החברה הדוגלת בפתיחה מואצת של חנויות נוחות, מתחמים קמעונאיים וחנויות מרקט."

הישג לרווח התפעולי

הרווח התפעולי של מגזר תדלוק ומסחר עומד על כ-37 מיליון שקל, זהה לרווח התפעולי ברבעון המקביל. במגדל שוקי הון סבורים כי השגת רווח זה תוך עלייה ניכרת בהוצאות הנובעות מההקמה של 24 חנויות הנוחות ו-6 תחנות וכן העברה להפעלה עצמית של 15 תחנות הנה נתון טוב, בעיקר בהשוואה לפז שהציגה גם היא סטגנציה ללא שינוי מהותי בחנויות או במספר התחנות.

החברה מציגה ירידה ברווח הנקי שעיקרו נובע ממכירת אחזקות שב"ח ומהפסדים של דלק אירופה, הרווח הנקי ברבעון המקביל בנטרול מכירת אחזקות שב"ח עמד על כ- 19 מיליון שקל, עדיין גבוה מהרווח הנקי לרבעון זה.

"לסיכום", אומר יונגר, "החברה מציגה דו"ח טוב מהצפי תוך קבלת רוח גבית להערכותינו למגזר התדלוק ומסחר, אנו סבורים כי קביעת האסטרטגיה לפני מספר חודשים אשר שמה דגש על חנויות הנוחות מתחילה לתת אותותיה."

"אנו מסקרים את החברה בהמלצת 'קנייה' ובמחיר יעד של 144 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker