ערן יעקובי, דש ברוקראז': כדאי לחשוב על הסיכון המתגבר באחזקה ב-HOT

סמנכ"ל המחקר של דש ברוקראז' על הסאגה של קבוצת מרתון

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

קבוצת מירס הפקידה את הערבות בידי מנכ"ל משרד התקשורת ואילו קבוצת מרתון מבקשת ארכה. בנוסף, קבוצת סלקט הגישה עתירה כנגד זכייתה של מירס במכרז משום שאינה רשומה כחברה ישראלית כפי שהתבקש במכרז. משרד התקשורת עומד כרגע בפני דילמות משפטיות בנוגע לאישור הזוכים.

"קשה לנו להאמין כי בצלאל יקבל ארכה של שבוע בשל הסיכון של ביזוי אדיר של משרד התקשורת בעוד שבוע", אומר ערן יעקובי, סמנכ"ל מחקר בדש ברוקראז'. "כשהתפרסם המכרז, חשבנו שהוא נוהל בצורה שלומיאלית ושגויה לאור הסיכון הרב שהוטל על הזוכים. גם אם במקרה הזה, לא ישתנה מתווה התחרות המיוחל של משרד התקשורת, יש בו מן המעט כדי ללמד על האופן בו מתקבלות החלטות ועל הלהיטות לרתום סוסים לפני עגלות ועוד ועוד קלישאות..."

מה עושים עם מניות התקשורת?

"אנו מתעלמים כעת מה"מיני" סערה של סוף השבוע, אם כי אנו חושבים שזה הבקיע הראשון במדיניות הסהרורית של משרד התקשורת", אומר יעקובי. "אנו בדעת מיעוט כרגע כי יש לנצל את הירידות החדות במניות חברות התקשורת. למה? כי אנו מאמינים כי תגובת היתר נובעת מהסתכלות קצרת טווח בנוגע לפעילות של חברות הסלולר במכירת מכשירים והקרבת רווחיות הטווח הקצר על מנת להיפגע פחות בעתיד."

 אם היה עדיף פשוט לספוג את הפחתת קנסות היציאה וירידת דמי הקישוריות ולא להגיב בניסיון להקטין את סיכויי ההצלחה של המתחרים החדשים?

"בפשטות, אנו טוענים כי הסיכוי שגם התזרים נפגע בשנה וחצי הקרובות וגם המתחרים החדשים ייקחו נתח שוק מקסימאלי (למשל 7% בשוק הפרטי לכל מתחרה סלולרי חדש ו- 30% עד 40% בשוק הסיטונאי הנייח) הוא קטן", מסביר יעקובי. "אז עדיף היה לחברות לוותר על הקרב הנוכחי ולחכות ליום שבו ייכנסו המתחרים. במכפיל 9 על הרווחים והתזרימים העתידיים, אנו חושבים כי בהחלט היתה כאן תגובת יתר ללא קשר לחזי בצלאל."

"כדאי לחשוב על הסיכון המתגבר באחזקה ב-HOT. מדובר בסיכון קצר טווח (מירס, חברת חשמל, DTT ו- IPTV) לעומת סיכוי אדיר בטווח הרחוק ממיזוג מוצלח בין החברות. לעומת זאת, סקיילקס מפרסמת הבוקר דו"חות טובים מאד עם תזרים פנוי ברבעון של כ- 220 מיליון שקל ורווח תפעולי של פעילות סמסונג העומד על כ- 70 מיליון לעומת כ- 7 מיליון שקל ברבעון המקביל."

"סקיילקס מהווה כעת, הזדמנות מצוינת לאור דיסקאונט סחיר של כ- 15% וכלכלי גבוה מ- 50% גם בהנחה שמניית פרטנר לא שווה יותר מ- 70 שקל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker