נדב עבודי

בנק דיסקונט ובנק הבינלאומי יפרסמו ביום שלישי 31.5.11 דו"חות כספיים לרבעון הראשון 2011. "להערכתנו, הדוחות של דיסקונט יהיו חלשים ושל הבינלאומי טובים", אומר עדי סקופ, אנליסט בית ההשקעות IBI.

הדו"ח של דיסקונט ידגיש פעם נוספת את החשיבות בחתירה להסכם כולל עם ועד העובדים וגיבוש סופי לתוכנית האסטרטגית לשנים הקרובות. בבינלאומי יתחילו לקצור את פירות איחוד מערכות המחשוב.

מתחילת השנה סובלים הבנקים מסנטימנט שלילי, מדד מניות הפיננסים ירד ב15% לעומת מדד תל אביב 100 שירד ב- 9%. "להערכתנו מניות הבנקים בישראל משקפים היום יותר דאגות גיאופוליטיות מאשר את מצבם הכלכלי", אומר סקופ.

דיסקונט

"אין מה לצפות לדיווידנד ב-2011", אומר סקופ. "מכירת מניות הבינלאומי לא התבצעה עדיין בגלל שהבינלאומי נסחר מתחת להון העצמי."

"מחיר המניה הנוכחי בדיסקונט מגלם חוסר התקדמות בנושא היעילות התפעולית. לדעתנו החדשות הרעות כבר בפנים ופוטנציאל התייעלות שנמצא בהישג יד אינו מתומחר", מציין סקופ. "אנו נשארים בהמלצת 'קנייה' עם מחיר היעד 9 שקל.

הבינלאומי

ב-IBI סבורים כי הבינלאומי צפוי להציג דו"ח סביר אך המחיר הנוכחי מגלם תוצאות חלשות בשנים הבאות. "מדובר בבנק סולידי ויציב ביותר עם יחסי הלימות הון מצוינים שראוי להיסחר במכפיל הון גבוה מ-85%", אומר סקופ. "אנו חוזרים על המלצת 'קנייה' עם מחיר יעד של 57 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker