בעקבות הדו"חות: הראל פיננסים מורידים מחיר היעד של פרטנר ל-63 שקל

רמי רוזן: "תוצאות חלשות בשורת הרווחיות כתוצאה מהתחרות. מעריכים ירידה בתשואת הדיווידנד לרמה שנתית של 8%"

נדב עבודי
שתפו בפייסבוק

"פרטנר פרסמה הבוקר תוצאות עסקיות חלשות במדדי הרווחיות השונים ולהערכתינו התוצאות שהשיגה ממחישות באופן המובהק ביותר את התעצמות התחרות וההשפעות הרגולטוריות בענף הסלולר", כך אומר היום רמי רוזן, אנליסט הטלקום והטכנולוגיה ומנהל המחקר בהראל פיננסים בהתייחסות לדוחות פרטנר לרבעון ראשון 2011.

ההכנסות ברבעון כוללות חודש פעילות של סמייל 012 והן נתמכו על ידי מכירות שיא של מכשירי קצה על ידי פרטנר (הכי גבוהות בענף) בגובה כולל של 559 מיליון שקל. הרווחיות, מנגד, נפגעה באופן משמעותי בכל השוואה ובכל פרמטר והדבר נכון גם לגבי תזרים המזומנים מפעילות שוטפת.

"חשוב להדגיש כי תזרים המזומנים הנמוך באופן מיוחד כולל תשלום בגובה של 597 מיליון שקל עבור רכישת סמייל 012", מציין רוזן. "בצד החיובי החברה הגדילה את מספר המנויים בצורה אגרסיבית עם תוספת נטו של 26,000 מנויים. זהו הישג משמעותי על רקע אחוז נטישה גבוה במיוחד של 7.3%."

בהראל פיננסים חוזרים על המלצת "תשואת שוק" ומורידים את מחיר היעד מ-68 ל-63 שקל לאור חששות כי התופעה של שחיקת הרווחיות והירידה ב-EBITDA ימשכו גם במהלך הרבעונים הקרובים.

"אנו סבורים שכפועל יוצא מירידת הרווח הנקי הצפויה, תרד גם תשואת הדיווידנד שפרטנר מחלקת לבעלי המניות שלה לרמה של 8%", מסביר רוזן. "אנו רואים ירידה אפשרית בתשואת הדיווידנד השנתית כמהלך לא חיובי בהיבט של אטרטקטיביות ההשקעה של חברות טלקום למשקיעי ערך."

דיווידנד - הנהלת החברה הודיעה כי תחלק דיבידנד בגובה של 1.35 שקל למניה המשקף תשואת דיווידנד של כ-2.2%.

הירידה ברווחיות כתוצאה מהתעצמות התחרות והירידה בדמי הקישוריות בולטת לעין מהתוצאות בטבלה המצורפת וניכרת בכל פרמטר ובכל חתך השוואתי. חשוב להדגיש שבנטרול כ-92 מיליון שקל הכנסות סמייל 012 שאוחדו, ההכנסות היו עומדות על 1679 מיליון שקל.

"עקב המכירות הגבוהות של מכשירי קצה ברבעון, ואופן הסבסוד הנלווה שמוריד את ההכנסות הצפויות משירותי סלולר, אנו צופים המשך שחיקה ב-ARPU ברבעון הבא בכ-3 שקל נוספים, וזאת רק בגין עניין הסבסוד", אומר רוזן. "יתכן והירידה תהיה משמעותית יותר בגלל השפעת התחרות. "

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker