מגדל שוקי הון על בזן: "תוצאות טובות לרבעון הראשון התואמות את הערכותינו המוקדמות"

מסקרים את החברה בהמלצת "קנייה" ובמחיר יעד של 2.8 שקל

נדב עבודי
שתפו בפייסבוק

"חברתבזן הציגה תוצאות טובות לרבעון הראשון התואמות את הערכותינו המוקדמות. החברה הציגה מרווח זיקוק הגבוה בכ-3.4 דולר ממרווח הייחוס", כך אומר היום ערן יונגר, אנליסט האנרגיה של מגדל שוקי הון בסקירתו על בזן.

מרווח גבוה במגזר הזיקוק - היקף הזיקוק עמד ברבעון זה על כ- 2,062 אלפי' טון והחברה מדווחת על מרווח של כ-3.9 דולר לחבית. "מרווח זה גבוה בכ-3.4 דולר ממרווח הייחוס ונבע לדעתנו מתמהיל גלמים שונה", אומר יונגר. "אנו סבורים כי אנו רואים כעת את השפעות השיפורים שבוצעו בבית הזיקוק בשנת 2010 בהם מה"ד סולר, שיפורים במז"ג 4 וההשבתה ברבעון הרביעי לצורך עבודת תחזוקה. שיפורים אלא מאפשרים לחברה לעבוד עם מגוון רחב יותר של חומרי גלם ולבחור תמהיל רווחי יותר תוך הפקת תזקיקים נקיים יותר."

מרווחים גבוהים במגזר הפטרוכימיה - מגזר הפטרוכימיה, פולימרים וארומטיים, הציג רווח תפעולי גבוה של כ-32 מיליון דולר, זאת עם עליית המרווחים כצוצאה מביקושם גבוהים וירידה בהיקף הייצור במזה"ת ובמזרח הרחוק. החברה מציגה גם גידול במכירות אולם גידול זה נובע מעליית המחיר שקוזזה חלקית עם הירידה הכמותית.

"לסיכום", אומר יונגר, "החברה מציגה תוצאות טובות לרבעון זה בעיקר לנוכח הסביבה הכלכלית ורמת המרווחים האזורית. אנו סבורים כי אנו מתחילים לראות את השפעת השיפורים בבית הזיקוק שבוצעו והעיבו על תוצאות שנת 2010."

"תחילת עבודה באמצעות גז טבעי הצפויה בתחילת יוני תשפיע לחיוב על תוצאות המחצית השנייה של שנה זו והפעלת הפצחן במועד (אמצע 2012) תהייה תרומה נוספת לרווחיות החברה."

במגדל שוקי הון מסקרים את החברה בהמלצת "קנייה" ובמחיר יעד של 2.8 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker