מגדל של שטראוס: תוצאות החברה היו מעורבות, לצד עלייה במכירות ומרווחים גבוהים בישראל, תחום הקפה נמצא בקשיים

ממליצים "החזק" במחיר יעד של 58 שקל

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

שטראוס פרסמה תוצאות מעורבות לרבעון הראשון לשנת 2011. במגדל שוקי הון אומרים כי לצד עלייה במכירות ומרווחים גבוהים בישראל, תחום הקפה נמצא בקשיים ותרומה משמעותית של סברה ותחום המים עודנה רחוקה.

ישראל - עלייה יפה במכירות וברווח למרות עיתוי בעייתי של חג הפסח

החברה מציגה עלייה של כ-4.4% במכירות בהשוואה לרבעון המקביל ותוך שמירה על מרווח גולמי גבוה של כ-41.4%, זאת בהשוואה למרווח של כ-41.8% ברבען המקביל. "בהתאם להערכותינו, בישראל מצליחה החברה לגלגל את עליית מחירי חו"ג לצרכן, זאת נראה גם בתחום הקפה, ובהתאם לכך מציגה גם מרווח תפעולי גבוה העומד על כ-12.4%", אומר ערן יונגר, אנליסט מזון ואנרגיה של מגדל שוקי הון. "מרווח תפעולי גבוה זה מאפיין את הרבעון הראשון בו עיקר הרווח נובע מתחום התענוג וההנאה."

קפה - ירידה במכירות וירידה במרווח הגולמי והתפעולי

בתחום הקפה רושמת החברה סטגנציה במכירות עם עלייה של כ-0.5% במכירות ועלייה של כ-0.7% בנטרול שע"ח, בנטרול רכישות ושע"ח הציגה החברה ירידה של כ- 0.6% במכירות לעומת הרבעון המקביל.

יש לציין לשלילה את מכירות החברה בברזיל שבמונחי מטבע מקומי הציגו ירידה של כ-1.3% וכמובן את מדינות הבלקן. המרווח התפעולי עומד על כ-8.1% אולם המרווח מוטה כלפי מעלה בשל המרווח בישראל שעומד על כ-13.2%, זאת לעומת המרווח בחו"ל שעומד על כ-6.6%.

"כפי שהערכנו בעבר, החברה מתקשה לגלגל את העלייה במחירי חומרי הגלם על הצרכנים במרבית מהמדינות בהן היא פועלת", מציין יונגר.

מים וסברה

סברה ממשיכה בקצבי צמיחה מואצים עם עלייה של כ-41% במכירות (מנוטרל שע"ח) אולם סבלה ברבעון זה ממרווח תפעולי נמוך מאוד של כ-5.3% שנבע מהפעלה במקביל של שני מפעלים.

"אנו מעריכים כי מרווח זה אינו מייצג ולאחר השבתת המפעל הישן תשוב החברה לרווחיות דו ספרתית", אומר יונגר. "הרווח התפעולי של סברה עמד על כ-4.5 מיליליון שקל (50% באיחוד יחסי). בפעילות המים רשמה החברה עלייה של כ- 19% וסך המכירות הסתכמו בכ- 99 מיליון שקל, נמוך מהערכותינו ונמוך מהרבעונים הקודמים. השקעות בפיתוח הפעילות בסין הביאו להפסד כלל המגזר "האחר" של כ- 5 מיליון שקל."

הרווח הנקי הסתכם בכ-74 מיליון שקל, זאת לעומת רווח נקי של כ-105 מיליון שקל, זאת עקב שיעור מס של כ-31%.

הירידה ברווח הנקי הביאה לתזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת הנובע בעיקר מצרכי הון חוזר אולם גם ללא סעיף זה החברה רושמת ירידה חדה בתזרים המזומנים.

במגדל שוקי הון מסקרים את החברה בהמלצת "החזק" ובמחיר יעד של 58 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker