פסגות על נייר חדרה: התהליכים האסטרטגיים החלו להבשיל אך העבודה עדיין לא הסתיימה

מעניקים מחיר יעד של 301 שקל ונותרים על "תשואת שוק".

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

כידוע בשנים האחרונות מבצעתנייר חדרה תהליכים אסטרטגיים מהותיים שאמורים להרחיב בצורה מהותית את פעילותה. בקרוב מקווה החברה להתחיל ולקצור את פירות התוכניות.

התוכנית המהותית ביותר כמובן היא הקמתה והפעלתה של מכונה 8 המכפילה את כושר ייצור נייר האריזה. "לאחר 2 רבעונים של מכירות ניתן לראות כי תהליך יצירת הערך הינו איטי בשל מאמצי חדירה ועקומת למידה של המכונה לצד פיתוח מוצרים חדשניים. שיעור הרווחיות יעלה בהדרגה ורק משנת 2012 יגיע לשיעור המצדיק את עלות המכונה", אומר נעם פינקו, אנליסט פסגות בית השקעות.

תוכניות החברה מתבססת על שילוש שוק הייצוא לעומת המצב לפני הפעלת המכונה והגדלה משמעותית של נתח השוק בישראל מ-כ-35% לכ-60% הואיל וקיים ביקוש למוצר שהינו תחליפי לנייר אריזה בתולי המיובא בחו"ל. "לחברה גם יתרון כיצרן מקומי יחיד עם זמני אספקה קצרים מאד", מציין פינקו. "שוק נייר האריזה נמצא במגמה חיובית כאשר מתחילת השנה נרשמה עלייה של כ-11% (במונחי יורו) והצפי הינו לעליות נוספות."

התוכנית השנייה הינה שיתוף הפעולה בין חוגלה לקימברלי קלארק בטורקיה שבעבר הסב הפסדים כבדים בשל מאמצי חדירה. ברבעון הרביעי על אף התגברות התחרות מול פרוקטר אנד גמבל החברה הציגה סוף סוף רווחיות תפעולית. עם זאת החברה מציינת כי המטרה בשנת 2011 הינה להגיע לאיזון.

תוכנית נוספת של החברה שטרם קרמה עור וגידים הינה הקמת תחנת כוח בהספק של 240MW בשטח המפעל בחדרה. התוכנית לא מתקדמת בעיקר בשל אי וודאות לגבי אספקת גז. החברה הייתה קרובה לחתימה עם EMG לפני האירועים במצריים.

חוגלה הייתה בכותרות לאחרונה בשל תקלה בחיתולי האגיס המהווים קרוב לרבע מסך מכירות החברה. התקלה תוקנה להלקוחות פוצו ולטענת החברה היא לא איבדה נתח שוק. עם זאת עדיין ישנן טענות של לקוחות ואף הוגשה תביעה כנגד החברה.

"החברה תפרסם את הדו"ח לרבעון הראשון ביום שני, 9.5. אנו צופים המשך שיפור בתוצאות נייר האריזה לאור עליית מחירי הנייר והמשך התהליך המתמשך של שיפור ברווחיות", מציין פינקו. "למונדי, ממנה רכשה נייר חדרה 25% נוספים והגיעה לאחזקה של 75% צפוי להיות רבעון חלש יחסית לאור שחיקת המחירים."

"חוגלה תושפע לרעה ברמת המכירות ובעיקר ברווחיות לאור התקלה האמורה והפיצוי שניתן ללקוחות. החברה תרשום רווח חד פעמי של קרוב ל-30 מש"ח מהשלמת עסקת מכירת קרקע בתל אביב תמורת 64 מיליון שקל."

"בשורה התחתונה", אומר פינקו, "להערכתנו חברת נייר חדרה תיבחן בתקופה הקרובה ביכולתה לשפר את שיעור הרווחיות התפעולית במגזר נייר האריזה לרמות של 12% ומעלה משנת 2012."

"אתגרים נוספים כוללים בלימת שחיקת הרווחיות בחוגלה בישראל, המשך צמיחה בטורקיה ומעבר לרווחיות. עמידה באתגרים תיצור בעתיד ערך רב לבעלי המניות."

פינקו ממשיך: "מחיר היעד שלנו עומד על 301 שקל ומשקלל להערכתנו את הסיכויים לצד הסיכונים שבדרך. המלצתנו נותרת 'תשואת שוק' ולאחר פרסום הדו'ח נשקול את שינוי ההמלצה."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker