לידר שוקי הון על עזריאלי: ענק הקניונים ממשיך לצמוח

בהראל פיננסים מעדכנים מחיר יעד: "המינוף הנמוך ישמש את החברה לרכישות בחו"ל "

נדב עבודי
שתפו בפייסבוק

הצמיחה במשק הישראלי שהביאה לגידול בצריכה הפרטית באה לידי ביטוי בתוצאות מצוינות של קבוצת עזריאלי, שהרוויחה כ- 1.2 מיליארד שקל ב-2010. החברה נהנתה מגידול בהכנסות משכירות בקניונים ומהעלאת תפוסות בנכסי המשרדים, שתרמו לשיפור בהכנסות. סביבת הריבית הנמוכה הובילה גם לירידה מסוימת בשיעורי ההיוון ואפשרה לעזריאלי להכיר ברווחים משמעותיים מעליית ערך הנדל"ן.

"עזריאלי היא שחקן ענק בתחום הקניונים, אשר נהנה מנכסים איכותיים במיוחד במיקומים מצוינים", אומרת לנה איצקוב שוורץ, אנליסטית לידר שוקי הון. "אנו מעריכים כי החברה יכולה להציג גם בשנים הקרובות שיעורי צמיחה ב- NOI של כ- 2%-3%, בדומה לעבר, בסביבת צמיחת המשק וירידה באבטלה. אנו מעריכים כי זו סיבה מצוינת לאחזקה במניית החברה."

עם זאת, אומרים בלידר, עזריאלי היא גם ענק היושב על מגדל מזומנים ומתנהל במינוף נמוך ובמבנה הון לא יעיל. "בהתאם, המלצתנו על המניה היא תשואת שוק, עם מחיר יעד של 107 שקל", אומרת איצקוב.
בהראל פיננסים סקרו היום גם כן את קבוצת עזריאלי, ומציינים שכפי שמצופה מחברת הנדל"ן היציבה והאיכותית ביותר – יש שיפור משמעותי בתזרים החברה .

בנוסף, שיעורי העומס (שכר דירה כאחוז מהפדיון) ירדו לעומת השנה הקודמת נתון שמעיד על יכולת להעלות את שכר הדירה בעתיד, סבורים בהראל.

"להערכתנו, הנכסים של עזריאלי הינם האיכותיים ביותר מבין חברת הנדל"ן העוסקות בתחום", אומר אלעד קראוס, אנליסט הנדל"ן בהראל פיננסים. "נקודה זו באה לידי ביטוי בפדיון גבוה בנכסיה העיקרים כמו גם בשיעור תפוסה של כ-100%. "

"עקב האכילס בחברה הינו המינוף הנמוך העומד על כ-30% בלבד", סבור קראוס. "מינוף זה גורר תשואה נמוכה על ההון של עזריאלי וכן תשלום מס תזרימי של 85 מיליון שקל (!). להערכת החברה שיעור המינוף צפוי לעמוד בטווח הארוך על כ-45%. להערכתנו, מינוי שלמה שרף כמנכ"ל החברה תבסס את האסטרטגיה של החברה בשנים הקרובות – רכישת נכסים מניבים בחו"ל ופיתוח קרקעות בישראל. "

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker