עדנה מזערית למחזיקי הדולר

לאחר תקווה קלושה אתמול לתיקון מעלה, הדולר ממשיך את דרכו מטה

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הגורמים הבסיסיים שגרמו להתדרדרותו של הדולר בישראל לא השתנו, אומרים במחלקת המחקר של :FXCM

בנק ישראל עדיין רוצה לרסן את האינפלציה המיובאת עקב עליית מחירי הסחורות בעולם ודרישות השכר החדשות מצד גורמים רבים במדינה.

עליית הריבית על השקל, המבוצעת לצורך ריסון זה, מגבירה את כדאיות ההשקעה בו, וגורמת לירידה בדולר המקומי.

בנק ישראל עדיין מעוניין למתן את עליות המחירים בשוק הנדל"ן. העליות בריבית שהוזכרו קודם אמורות גם לרסן את הביקושים לדירות המתייקרות, וזאת על ידי ייקור המשכנתאות.

זוהי בינתיים הדרך שבה החליט כנראה בנק ישראל לפעול, עד שהממשלה תייצר תוכנית אמיתית, ואפקטיבית, לשיפור זמינות הקרקעות לבניה באזורים המבוקשים.

ממשיכים להתפרסם נתונים חיוביים על ביצועי צמיחה ותעסוקה מצוינים של המשק הישראלי.

התבשרנו לאחרונה על שפל חדש באבטלה, ומדברים על צמיחה גדולה מן הצפוי לשנה הקרובה למרות הסביבה המסתבכת לכאורה מבחינה גיאו-פוליטית.

"ולבסוף, קיים צפי, קצת מוקדם לדעתנו, להצפת דולרים מן ההכנסות שיגיעו מן הגז שהתגלה", אומרים ב-FXCM.

והגורם העולמי שתמך בירידה המתמשכת של המטבע ממשיך לתת את אותותיו:

בצפייה דרוכה להודעה על הריבית בגוש האירופי, ומסיבת העיתונאים הנלווית אליה, ביום חמישי הקרוב, הדולר הולך ונחלש שוב בעולם.

דבריו הניציים יחסית של נגיד הבנק האירופאי המרכזי, ז"אן קלוד טרישה, מזינים כרגע את השוק ביחס חיובי גובר למטבע האירופאי ביחס הפוך לחברו האמריקאי.

במסחר הלילי ושל הבוקר, המטבע האירופאי חזר מעלה את כל מה שהוא איבד אתמול ועוד קצת.

למעשה, התנועה המגמתית של המטבע האירופאי הנובעת מהתפיסה שלפנינו סדרה של העלאות ריבית בגלל לחצים אינפלציוניים בסחורות העלתה את היורו לרמות מחיר עליונות חדשות.

כתוצאה מכך, חזר הדולר אצלנו להתדרדר וחצה את גבול ה-3.46 וכנראה שם את פעמיו לרמה המשמעותית הבאה הנמצאת ליד אזור 3.43. שם עומדים רמות טכניות חשובות שאמורות לתמוך במטבע האמריקאי ולו לתקופה קצרה.

רמת ה-3.50 צוינה כה רבות במדיה הכלכלית כרמה קריטית, שהיא כרגע מהווה מחסום פסיכולוגי למהלך עולה. אולם, יכולתו של הדולר לחצות אותה כלפי מעלה תהיה ההוכחה הראשונה מצד המטבע האמריקאי שהוא מסוגל להגבר על הפסימיות הכה קשה השוררת נגדו בשוק, אומרים במחלקת המחקר של .FXCM

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker