לידר שוקי הון בעדכון השווי לתמר: מעלים מחיר היעד לישראמקו

עוז לוי: "באופן פרדוקסאלי, לשותפים בתמר יש אינטרס שזרימת הגז ממצרים תמשך כסדרה"

נדב עבודי
שתפו בפייסבוק

האנליסט עוז לוי מלידר שוקי הון הוציא היום עדכון לשווי מאגר תמר ומחירי היעד למניות.

"להערכתנו, בשבועות הקרובים עשויה חברת חשמל לחתום על הסכם הספקה ארוך טווח ראשון עם השותפים בתמר, בהיקף של 22-25 מיליארד דולר, אשר ישקף כמויות שנתיות התחלתית של כ-5-5.5BCM לשנה, עם גידול הדרגתי בכמויות בהמשך ומחיר ממוצע של 6$/mmBTU", אומר לוי.

"יתכן וחברת החשמל תחליט להקדים את הסבת תחנת הכוח בחדרה ותתחייב על כמות גדולה יותר של גז מתמר בהמשך, על מנת לקבל הוזלה בתעריף, כאשר מאוחר יותר עשויים להיחתם הסכמים נוספים מול החברה לישראל, פז ודליה."

לאור חוסר הוודאות במשק הגז ומטעמי שמרנות, יש לקחת בחשבון פיתוח מאגר נעה או ייבוא גז נוזלי, אשר יגזלו מתמר שנת מכירות (2013), גם במידה ותגיע לחוף במועדה.

להערכת לידר שוקי הון, גבוהים הסיכויים שתחנת הכוח בחדרה (או חלקה) תוסב עד אמצע העשור הנוכחי למתכונת עבודה על גז טבעי, דבר שיגדיל את צריכת הגז השנתית בישראל בכ-2.2-4.5 BCM לשנה (תלוי בהיקף ההסבה).

"אולם", אומר לוי, "מטעמי שמרנות לקחנו בחשבון בתחזיותינו כי תמר תהנה רק ממחצית מהכמות הנמוכה (1.1 BCM), החל משנת 2016 (היתרה תסופק מספק נוסף / EMG)."

חסמי הכניסה הגבוהים יקשו מאוד על כניסת מתחרים נוספים – "להערכתנו, הסיכויים לכניסה של מתחרה ישראלי, בנוסף לספק המצרי, נמוכים", מעריך לוי. "זאת מפאת העלות הגבוהה בפיתוח מאגר במים עמוקים, מחד והחוזים הארוכים שיחתמו מרבית הלקוחות מול השותפים בתמר, מאידך, אשר לא יותירו בשוק כמויות אשר תצדיק את פיתוחן."

"באופן פרדוקסאלי, לשותפים בתמר יש אינטרס שזרימת הגז ממצרים תמשך כסדרה ו EMG ימשיך לשמש על תקן של מתחרה על כל מגבלותיו הקיימות", מציין לוי. "זאת, מכיוון שהפסקה בזרימת הגז ממצרים עלולה להאיץ תוכניות מגירה והתערבות של הרגולאטור בענף בעת חתימת ההסכמים ואף לעקב את התפתחות משק הגז בישראל בעתיד."

"לאור האמור אנו מעדכנים מעלה את שווי המאגר ובהתאם עדכנו את מחירי היעד למניות תמר, ובשורה התחתונה אנו מעדכנים את שווי מאגר תמר ומעלים את מחיר היעד ליה"ש ישראמקו מ- 42 אג' ל- 51 אג' ליחידה."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker