אקסלנס: קבוצת עזריאלי ממשיכה להציג תוצאות חזקות

שבים וממליצים על המניה ב"תשואת שוק" עם מחיר יעד של 108.5 שקל למניה

נדב עבודי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נדב עבודי

קבוצת עזריאלי הציגה דו"ח שנתי חיובי, עם עלייה משמעותית בשווי הנדל"ן המניב וגידול ברווחים כתוצאה מעלייה בתפוסה, בדמי השכירות ומרכישת נכסים נוספים. שנת 2011 צפויה להמשיך ולהציג גידול בהיקפי הפעילות, כך אומרים היום באקסלנס נשואה בסקירתם על קבוצת עזריאלי.

שנת 2010 אופיינה בגידול בדמי השכירות כתוצאה מרכישת נכסים חדשים וכתוצאה מגידול בנכסים זהים כשפעילות הקניונים היא התורמת המשמעותי לגידול בתוצאות.

סביבת פעילות נוחה וביקושים ערים לשטחי משרדים ומסחר תרמו להאצת לוחות הזמנים של פרויקטים הנמצאים בשלבי ייזום במטרה לנצל את תנאי השוק להמשך שיפור בתוצאות החברה גם בשנה הבאה. החברה מדגישה כי היא רואה עניין רב בשוק המשרדים בתל אביב.

שערוכים תורמים לשורת הרווח הנקי ולגידול נוסף בהון העצמי של החברה – אולם שיעורי ההיוון של נכסי החברה נותרו גבוהים והם מאופיינים בגישה שמרנית יחסית. בעזריאלי התייחסו היום לנושא וציינו כי הם אינם צופים עלייה בשיעורי ההיוון כתוצאה מהעלייה בריבית, אלא צמצום במרווחים ובידול בשיעורי ההיוון בהתאם לאיכות הנכסים.

"סביבת ריבית עולה לא מהווה השפעה לטווח הקצר אולם מעבר להשפעה הרוחבית על שוק הנדל"ן בארץ, היא צפויה להשפיע באופן ישיר גם על עזריאלי בטווח הבינוני והארוך", מעריכה ליאת גלזר, אנליסטית אקסלנס.

"להערכתנו, שנת 2011 תמשיך לספק ערך נוסף למשקיעים ונראה השלמה של מהלכים אסטרטגיים אשר ימשיכו וישביחו את החברה."

• שוק המשרדים מעניין מאוד את עזריאלי ולא מן הנמנע שנראה עסקאות אשר יעמיקו את חלקה של החברה בשוק המשרדים. קיימת האפשרות שהחברה תרכוש בנייני משרדים נוספים במהלך מהיר – או שמא היא תעדיף את האסטרטגיה המסורתית וארוכת הטווח, הכוללת רכישת קרקע וייזום המספקת שיעורי תשואה גבוהים יותר.

• האסטרטגיה של עזריאלי לתחום הקניונים תמשיך להתבסס על קניונים בסדר גודל בינוני בערי הפריפריה – למרות שאיננו שוללים מצב של רכישת נכס מניב או שניים, העדפת החברה לפיתוח עצמי ברורה וקיימת סבירות גבוהה יותר לעסקאות נוספות כדוגמת רכישת הקרקע ברמלה.

• מעבר להשקעות בק. אתא ובעכו, לדברי החברה השאיפה היא להמשיך ולחזק את ההשפעה באזור הצפון במהלך השנים הבאות.

• להערכת אקסלנס פעילות חו"ל תמשיך לשמש כפעילות נגזרת ותומכת, עם שמירה על טווח של 10%-15% מסך הפורטפוליו.

"בשורה התחתונה", אומרת גלזר, "קבוצת עזריאלי ממשיכה להציג תוצאות חזקות כששנת 2011 תמשיך לספק ערך למשקיעים עם כניסתם של נכסים חדשים למעגל ההכנסות ועם המשך ביצוע עסקאות בשוק."

"מחירי המניה בפרק הזמן הנוכחי מתמחרים במידה רבה, הן את תוספת ההכנסה העתידית והן עסקאות שעתידה החברה לבצע. כתוצאה מכך אנו שבים וממליצים על המניה ב'תשואת שוק', עם מחיר יעד של 108.5 שקל למניה."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker