פסגות: החברה לישראל תמשיך להיות מושפעת בעיקר מכיל

נעם פינקו: "מותירים המלצת 'קנייה' אך לאור צפי לרבעון חלש יותר בצים וצמצום הדיסקאונט לכ-20% איננו חושבים שהחברה לישראל עדיפה על כי'ל"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

החברה לישראל רשמה ברבעון הרביעי רווח נקי של 161 מיליון דולר מול 126 מיליון ברבעון המקביל. ברמה שנתית נרשם רווח של 474 מיליון דולר בשנת 2010 לעומת 6 מיליון בשנת 2009 לאור שיפור חד בתוצאות צים ושיפור בתוצאות כיל.

כי"ל הציגה רבעון טוב שסיכם שנה של שיפור מפתיע בעוצמתו. "תוצאות תחום האשלג היו מעל הצפי מבחינת מחיר, כמות ורווחיות ותוצאות חזקות נרשמו גם במוצרים תעשייתיים", אומר נעם פינקו, ממחלקת Sell Side בפסגות. "עליות מחירים והמשך ביקושים גבוהים צפויים להוביל להמשך שיפור חד בתוצאות 2011."

בז"ן הציגה תוצאות חלשות לאור מרווחים נמוכים והשבתת מתקנים במהלך הרבעון לצורך טיפול שוטף. שורה התחתונה חיובית נבעה מהטבת מס.

צים מסיימת שנה טובה מאוד עם עודף תזרימי של 300 מיליון דולר, מעל לתחזית תזרימי המזומנים שהציגה החברה בהסדר החוב. ברמה שנתית הציגה צים גידול של 21% בתעריפי ההובלה ו-23% בהיקף ההובלה לעומת 2009. החברה מציינת כי לא זנחה את רעיון הנפקתה בהונג קונג וההנפקה תלויה בשווקים.

"הרבעון הרביעי היה רבעון טוב נוסף לצים, אם כי פחות טוב מהרבעון השלישי, בעיקר מסיבות עונתיות אך גם עקב עלייה בהוצאות התפעוליות, בעיקר דלק", אומר פינקו. "החברה הרוויחה 96 מיליון דולר בעיקר בזכות מכירת מסוף מכולות בניגריה ברווח ברוטו של 118 מיליון.

"הרבעון הראשון צפוי להיות חלש לאור ירידת תעריפי ההובלה ועליית מחירי הדלק", צופה פינקו. "יחד עם זאת, לאחריו אנו צופים שיפור. בשנה הקרובה צפוי עודף היצע של כ-2% על הביקוש לאור כניסת אוניות חדשות אך משנת 2012 צפוי איזון ואולי אף עודף ביקוש."

בשנים הקרובות צפויות השקעות גבוהות מאוד בחברות הפרטיות של החברה. תקציב מיזם קוואנטום צ'רי עומד על 2.5 מיליארד דולר מתוכו הונה העצמי של השותפות הינו 1.1 מיליארד (חלק החברה 550 מיליון) כאשר הכוונה היא למכור מאות אלפי מכוניות תוך מספר שנים.

בתחום תחנות הכוח בישראל ופרו צפויות השקעות של 900 מיליון דולר בנכסים בהקמה וצפי להשקעות נוספות של מאות מיליוני דולרים. בסוף השנה אנו גם צפויים להתחיל לראות את המכוניות החשמליות של בטר פלייס בכבישי ישראל.

החברה הכריזה על דיבידנד של 70 מיליון דולר, לראשונה מאז אוגוסט 2008.

"בשורה התחתונה", אומר פינקו, "מניית החברה לישראל תמשיך להיות מושפעת בעיקר מכי"ל. ההשקעות הגבוהות יוכלו לשנות מעט את יחס האחזקות אך לא בטווח הקרוב."

"אנו מותירים המלצת 'קנייה' אך לאור צפי לרבעון חלש יותר בצים וצמצום הדיסקאונט לכ-20% איננו חושבים שהחברה לישראל עדיפה על כי'ל."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker