פסגות: אלון רבוע כחול - המניה הפחות מועדפת בתחום הקמעונאות

טליה לויברג: "מחיר יעד של 35 שקל מעיד על תמחור מלא בשוק"

נדב עבודי
שתפו בפייסבוק

אלון רבוע כחול פרסמה תוצאות חלשות לרבעון הרביעי בו הציגה הפסד של 2 מיליון שקל לבעלי המניות. החולשה אפיינה את כל מגזרי הפעילות מלבד דור אלון שהציגה רבעון חיובי.

מגזר הסופרמרקטים - "למרות רווחיות תפעולית של 3% בלבד ברבעון הרביעי אנו מגלמים המשך שיפור במרווחים ומעריכים רווחיות של 3.7% ב-2011 (מול 3.5% ב 2010) ורווחיות של 4% בשנת 2014", אומרת טליה לויברג, אנליסטית פסגות בית השקעות. "אנו עדיין סוברים כי למרות נתוני פתיחה שאמורים לתמוך ברווחיות עודפת ביחס לשופרסל, היכולת שהוצגה עד כה יחד עם רמת התחרות בענף לא תומכים בכך בשלב זה."

מגזר הנון פוד- שינויים ניהוליים, איחוד מטות, מעבר למרלו"ג חדש, המשך הפסדים בד"ר בייבי וכמובן התחרות, הביאו כולם להפסד תפעולי בשנת 2010 כאשר שיאו נרשם ברבעון הרביעי. לפי פסגות, תוצאות אלה אינן מייצגות ובבית ההשקעות מגלמים מגמה של שיפור החל מ-2011 הן בשורת המכירות והן בשיפור הרווחיות התפעולית לרמה של מעל 7% ב-2014.

"על כן", אומרת לויברג, "אנו ממשיכים לגלם את רבוע נדל"ן לפי שווי הנדל"ן שאינו בשימוש הקבוצה ומעניקים שווי עודף גם לשוק הסיטונאי שטומן להערכתנו פוטנציאל רב יותר מאשר מקרקעין של כ-247 מיליון שמיוחסים בגינו בדו"ח."

דור אלון שאוחדה לראשונה ברבעון הרביעי נלקחת בחשבון על פי מחיר היעד הכלכלי העומד על 82.8 שקל למניה ומגלם דיסקאונט של כ-36%.

"למרות היכולת הביצועית הפחות מרשימה עד כה, אנו מייחסים סינרגיות בשווי של כ-160 מיליון שקל בגין המיזוג עם דור אלון אותן אנו מעריכים כי נתחיל לראות החל מ-2012", מעריכה לויברג.

לאחרונה דיווחה החברה על כניסה לתחום חדש - מתחמי עשה זאת בעצמך בסניפי מגה. "למרות שמדובר על צעד חיובי כביכול של מינוף רצפת המכירה", אומרת לויברג, "כניסה לתחום תחרותי אשר יצריך ביצוע השקעות והעמדת כוח אדם ייחודי בסניפים לא נתפס בעינינו כחיובי בשלב בו היינו רוצים לראות את המיקוד הניהולי בשיפור הפעילויות הקיימות."

כניסה לשוק הסלולר כ-MVNO מלא- להבדיל מרמי לוי, בוחרת אלון סלולר לפעול כמפעיל וירטואלי מלא, מה שידרוש השקעות בהקמת פלטפורמה מלאה (למעט אנטנות) בעוד שהפוטנציאל שרואים בפסגות כאן בטווח הרחוק אינו מהותי תחת צפי לכניסת שתי רשתות סלולר חדשות לשוק ב-2012.

"בשורה התחתונה", אומרת לויברג, "אנו ממשיכים להעריך כי המודל שלנו לתמחור קבוצת אלון רבוע אינו שמרני. אנו מעריכים שיפור במגזרי המזון והנון פוד ומעניקים אפסייד הן לשוק הסיטונאי והן לדור אלון."

"ועדיין, מחיר יעד של 35 שקל מעיד על תמחור מלא בשוק", מציינת לויברג. "זאת, כאשר מרבית הפוטנציאל במודל טמון למעשה בדור אלון וברבוע נדל"ן. תמחור זה מוביל לכך שהקבוצה היא הפחות מועדפת מבחינתנו בתחום הקמעואנות כרגע ואנו ממליצים לנצל את החוזקה הטכנית והביקושים שצפויים להיווצר בעקבות כניסתה למדד התל דיב' לצורך הקטנת החשיפה."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker