דש ברוקראז' על דו"חות לאומי: הרבה מאוד רעש, בנטרולו הדו"ח סביר

מאיר סלייטר: "אנו מעלים את מחיר היעד ל- 19 ₪ ומותירים את ההמלצה על תשואת שוק"

נדב עבודי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נדב עבודי

"אומנם השורה תחתונה של הדו'ח של לאומי לרבעון הרביעי חלשה, עם רווח של 519 מיליון שקל, 9.1% תשואה להון לעומת צפי ל-10.4%, אך התמונה הכללית שמתקבלת טובה יותר", כך אומר היום מאיר סלייטר, אנליסט בנקים וביטוח בדש ברוקראז'.


הדו"ח כולל השפעות חד פעמיות, כמעט בכל השורות. בנטרול מרבית ההשפעות, התשואה להון הרבעונית עומדת על כ- 11%, כאשר כ- 2.8% ממנה מספקות החברות הכלולות. הבשורות החיוביות המשמעותיות, הן גידול של 10% בהכנסות המימון השוטפות וחלוקת דיבידנד נוסף, שהופך להיות על בסיס רבעוני.


בדש ברוקראז' מעלים את מחיר היעד ל- 19 שקל ומותירים את ההמלצה על "תשואת שוק".

הכנסות מימון - כאמור, הבשורה החיובית העיקרית היא הכנסות מימון שוטפות של 1,799 מיליון שקל, גידול של 10% לעומת הרבעון הקודם. בנוסף, ישנן גם הכנסות מימון חד פעמיות בהיקף חריג של 342 מיליון שקל, פי- 2 מהממוצע מתחילת השנה.


ההכנסות התפעוליות היו גבוהות, בעיקר בהשפעת הכנסות מכרטיסי אשראי ומטיפול באשראי. ישנו רווח חד פעמי של 18 מיליון שקל ממכירת יתרת מניות פז. בנוסף, הבנק נהנה ברבעון מרווחים בקופות הפיצויים בהיקף יחסית גדול.


הוצאות תפעוליות - החולשה בשורה התחתונה של הדוח נובעת בעיקר מהוצאות תפעוליות גבוהות, בעיקר הפרשה של 200 מיליון שקל בהוצאות האחרות. 63 מיליון מהסכום הם בגין הפחתה של כל יתרת המוניטין של לאומי רומניה, והסכום המהותי השני הוא בגין הסכם הפשרה לניצולי השואה, שעל פי הודעת הבנק יכולה להגיע עד 125 מיליון שקל.

בניטרול ההשפעות החריגות ההוצאות החד פעמיות הרווח לפני מס עומד על כ- 738 מיליון שקל, בדומה לצפי.

"הוצאות המס הגבוהות, בשיעור של 51% מס אפקטיבי, נובעות להערכתנו מהעובדה שלא כל ההוצאות החד פעמיות מוכרות למס (המוניטין למשל), וגם עקב עליית הדולר, שמגודר על ידי הבנק והגדיל במקביל את הכנסות המימון", אומר סלייטר.

"תרומת החברות הכלולות, שהייתה בהתאם לצפי, נבעה מרווחים גבוהים של החברה לישראל, אשר כאמור היו צפויים, בשורה התחתונה, בנטרול ההשפעות החריגות, תשואה להון של כ- 11%."

הון הבנק קטן לעומת הרבעון הקודם עקב חלוקת הדיבידנד וקיטון של 105 מיליון שקל ברווחים שלא מומשו בתיק הזמין למכירה. הבנק נסחר הבוק במכפיל הון של 1.12.

"לסיכום", אומר סלייטר, "מתחת לכל הרעשים דו'ח סביר. "

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker