כלל פיננסים על כי"ל: אבן הדרך הקרובה - החוזה בהודו; במכפיל 13.5 התמחור כבר בטווח הסביר

נותרים על המלצת "תשואת שוק" ומעלים את מחיר היעד ל-60 מ-58 שקל

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4

יונתן קרייזמן, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז', מתייחס הבוקר לכי"ל:

חוזה מול הודו בפתח. לאחר חתימת הסכמים מול הסינים, האירוע המשמעותי הבא מולו ניצבת כי"ל ותעשיית האשלג הוא חתימת חוזה חדש של BPC הרוסית מול ההודים. הציפיות בשוק הן לחוזה בטווח המחירים שבין 450-400 דולר לטון. במקביל לרוסים, ולמרות אחיזת השוק הגדלה של קנפוטקס בהודו, נציגי כי"ל נמצאים בימים אלו בהודו בניסיון לשחזר או להגדיל את היקף חוזה השיא שנחתם בשנה שעברה - כמיליון טונה.

"לדעתנו, סוגיית המחיר/תקופה צרופים זה בזה" אומר קרייזמן, "על כן אנו מעריכים שני תסריטים מרכזיים לפיהם; IPC "תקפל" את ההודים לחוזה חצי שנתי ב-420-430 דולר. אפשרות נוספת היא כי ההודים יתעקשו על חוזה שנתי. במקרה כזה, אנו מעריכים כי תיתכן הסכמה סביב מחיר של 450-460 דולר לטונה אשר יגלם את הציפיות לעליית מחיר של יצרניות האשלג, בחצי השני של השנה."

השפעת מוגבלת לתנודות בנתח שוק. ניתוח מפת הביקושים בהודו מרמז כי יתרון הגודל יאפשר לשחקניות הרוסיות והקנדיות להגדיל נתח שוק על חשבון היצרניות הקטנות. לעומת הודו, בחינת החוזים הגדולים שנחתמו לאחרונה בסין מספרים סיפור שונה.

חוזה של 0.5 מיליון טונה במחיר של 400 דולר, עליו חתמה כי"ל, מצביע על התחלה חזקה של השנה, לעומת 0.6 מיליון טונה של BPC וקנפוטקס (בנפרד), אשר בשלב זה העדיפו להסיט משלוחים לשוק האמריקאי הרותח.

"לדעתנו, אין לשינויים זמניים יכולת לשנות את מפת התחרות בשוק האשלג, בו שם המשחק היה ונשאר CAPACITY", אומר קרייזמן. "אם התחזית השורית של יצרניות האשלג תתממש, סין והודו יצטרכו לפנות ליצרניות הקנדיות והרוסיות אשר ביכולתן לספק ביקושים גבוהים בהרבה מהביקושים הנוכחיים."

"עם יכולת ייצור של 5.3 מיליון טונה, פוטנציאל הגידול של כיל יגיע בעיקר מעלייה במחיר, ורק באופן מועט מעליה בכמות. על כן, הפער המשתקף כיום בהשוואת מכפילי החברות."

תמחור. "כיל נסחרת במכפיל x13.5 על תחזית הרווח שלנו ל-2011", מציין קרייזמן, "זאת, לעומת פוטאש ומוזאיק הנסחרות במכפיל x18.4 ו-.6x17, בהתאמה - בפרמיה ביחס לכי"ל. בעוד שלדעתנו פוטנציאל הצמיחה של המתחרות גבוה משל כי"ל, שווי המניה ברמתה הנוכחית עשוי ליצור הזדמנות טובה לצמצום פער המכפילים."

לדעת כלל פיננסים, במשוואת סיכון סיכוי, עלייה במכפיל של כי"ל מ-x13.5 ל-x14.6 תשקף עדיין באופן נאות את פוטנציאל הצמיחה הנמוך יותר ביחס למתחרות. עלייה אפשרית במכפיל תעלה את מחיר המניה מהרמה הנוכחית ל-62 שקל.

עדכון תחזיות. בכלל פיננסים מעדכנים את המודל הפיננסי שלנו לרבעון 4/2010 ולשנת 2011. לרבעון הקרוב, ומצפים למכירות של 1,461 מיליון דולר, ורווח תפעולי של 376 מיליון.

"אנו מעריכים מכירות אשלג בהיקף של 1.25 מיליון טונה אשר יובילו למכירות ורווח תפעולי בשיעור של 475$ מ'/ 216$ מ' (משקפים רווח תפעולי של 45.5%)", אומר קרייזמן. "אנו מצפים לעלייה במחיר אשלג עד סביבות 380 דולר לטונה (לעומת 360$ לטונה ברבעון 3/2010), ואף לעלייה חדה יותר במחירי הפוספט. אנו מעריכים גידול של 18% Y/Y במוצרי הברום וצמיחה של 5%~ למוצרי הפוספאט ומוצרי תכלית."

בכלל פיננסים ברוקראז' נותרים על המלצת "תשואת שוק" ומעלים את מחיר היעד לכי"ל ל-60 מ-58 שקל, בעקבות המשך מגמת עליית מחירי האשלג המגובה בהתבססות הסחורות החקלאיות במרחק נגיעה משיא של 31 חודשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker