לידר שוקי הון בהמלצת "קנייה" לנצבא: נסחרת עמוק מתחת לשוויה הכלכלי

מחיר יעד של 48 שקל - המגלם דיסקאונט של כ-33% ממחיר המניה היום

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

האנליסט רמון עמית מלידר שוקי הון החל לסקר את חברת נצבא בהמלצת "קנייה".

נקודות עיקריות:

מצבור קרקעות מניב - לחברה נכסים רבים, אשר נמצאים במיקומים מצוינים במרכזי הערים. נכסים אלו מהווים את פוטנציאל הצמיחה העתידי של החברה, עת ישנו את ייעודן של הקרקעות ויקימו עליהן פרויקטים למגורים ומסחר. להבדיל מחברות נדל"ן יזמיות אחרות אשר נאלצות לממן את הקרקעות עד לשלב הביצוע, נצבא נהנית מתזרים יציב וקבוע מנכסים אלו, עד שיבשילו וישנו את ייעודם לייזום.

מכירת הקרקע למתחם המגורים במתחם קסם - רווח אדיר - "אנו מאמינים כי קיימת סבירות גבוהה למכירת הקרקע של מתחם המגורים לקבוצת הרכישה 'העיר החדשה'", אומר עמית. "באם העסקה תצא לפועל, החברה תכיר להערכתנו, ברווח מיידי של כ-75 מיליון שקל לאחר מס והיא תוותר עם מתחם התעסוקה, שגם בו קיים פוטנציאל רווח גבוה."

תזרים יציב וקבוע עם שוכרים לטווח ארוך - לחברה נכסים מניבים בהיקף של למעלה מ-1 מיליון מ"ר המניבים לה הכנסה שנתית יציבה של קרוב ל-500 מיליון שקל.

השבחת הנכסים המניבים הקיימים - בשנה האחרונה נצבא החלה בתהליך של שיפוץ ושדרוג התחנות המרכזיות והעברת הניהול לידיה. מהלכים אלו מרחיבים את שטחי המסחר בתחנות ומגדילים את ה-NOI.

האצת קצב הפיתוח ותחילת מימוש הפוטנציאל - הסיפור הגדול בנצבא נמצא ב"בנק הקרקעות" שברשותה. לחברה מספר פרויקטים אשר נמצאים בשלבי תכנון ואישור מתקדמים, אשר צפויים לצאת לביצוע במהלך השנתיים הקרובות ולהציף ערך משמעותי.

"בשורה התחתונה", אומר עמית, "אנו מאמינים שכשקונים היום נצבא, מקבלים את הקיים בדיסקאונט, ואת הפוטנציאל בחינם."

"לדעתנו, החברה נמצאת כיום בנקודה מאוד מעניינת: מצד אחד היא נהנית מתזרים קבוע ויציב בנכסיה המניבים, הפזורים בכל רחבי הארץ, ומצד שני, יושבת על "בנק קרקעות מניב", אשר יספק לה את מנועי הצמיחה לשנים הבאות. הנהלת החברה "העבירה הילוך" ופועלת במרץ לקידום והשבחה של פרויקטים יזמיים, ואנו מאמינים כי במהלך השנים הקרובות נראה את הפירות."

"לאור האמור לעיל, והמחיר בו נסחרת המניב כיום, אנו ממליצים ב"קנייה" על נצבא במחיר יעד של 48 שקל (המגלם דיסקאונט של כ-33% ממחיר המניה היום)", מסכם עמית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker