פסגות בעדכון מחיר לרמי לוי: הרשת צומחת אך מחיר המניה צומח מהר יותר

לויברג: "מודל לא שמרני, סביבה תחרותית מתגברות ותמחור מלא מובילים לשימור תשואת שוק"

TheMarker Online

צמיחת שטחי המסחר והתחרות יתנו אותותיהם בענף - "קצב פתיחת הסניפים בענף צפוי להתגבר בשנים הקרובות עם גידול של כ 7%-8% לפחות במספר הסופרמרקטים הגדולים רק ב-2011. קצב הצמיחה המהיר לטעמנו מעלה חששות באשר להמשך תחרות המחירים", כך אומרת היום טליה לויברג, אנליסטית פסגות בית השקעות.

"רשת שיווק השקמה ממשיכה להציג את שיעורי הרווחיות הגבוהים בתחומה, בין אם בהשוואה מקומית ובין אם בהשוואה בינלאומית", מציינת לויברג. "יחד עם זאת, אותות התחרות צפויים לבוא לידי ביטוי כבר ברבעון הרביעי בו אנו מצפים לרווחיות תפעולית של 6.7%. גם בטווח הארוך יותר המשך הצמיחה המואצת, התחרות והשפעת ההסכם הקיבוצי, צפויים כולם להביא לשחיקה הדרגתית לשיעור רווחיות תפעולית של 6.2%".

כניסה לתחום הסלולר = מהלך פרסומי שיתמוך בהמשך צמיחה גבוהה מהענף. החל מהרבעון הרביעי תחל הרשת למכור שירותי סלולר בסניפיה. "ברמת הפעילות מדובר על מינוף רצפת המכירה שתתרום להערכתנו כ-40 מיליון שקל (2%) לשווי הרשת. התרומה האמיתית של המהלך טמונה להערכתנו בתרומה הפרסומית שתעניק החשיפה התקשורתית (בחינם) שאנו צופים למהלך", סבורה לויברג.

צפי לרבעון רביעי סביר- תוצאות הרבעון הרביעי של רשת שיווק השקמה יפורסמו ככל הנראה ב-22 למארס. לצד המשך צמיחה מואצת של כ-26% בהכנסות, שיעור הרווחיות התפעולית (6.7%) צפוי להיות נמוך מהרבעון הקודם או המקביל על רקע השפעות התחרות שאפיינה את הרבעון הרביעי.

הרווח הנקי יעמוד להערכת פסגות על 23.5 שקל ויוביל לתשואת דיבידנד רבעונית של 1.3%.

עודף נכסים פיננסיים של כ-187 מיליון שקל לצד יכולות תזרימיות שהנהלת החברה מוכיחה רבעון אחר רבעון צפויים לתמוך בתשואת דיבידנד של כ-5.5% ב-2011 ושל כ-6.8% ב-2012.

"לאחר חצי שנה בה לא עדכנו את המודל שלנו לחברה, אנו מעדכנים את מחיר היעד ל-121.3 שקל", מציינת לויברג. "אחד השינויים המהותיים במודל מתבטא בהפחתת שיעור ההיוון מ-11.5% ל- 10.5%. להערכתנו, תחת המגמה החיובית והעקבית בתוצאות החברה גם שיעור זה ממשיך לשקף את הסיכון הייחודי שלה ביחס לרשתות הגדולות בענף."

* המכפילים של קבוצת אלון רבוע כחול לא כוללים בשלב זה את השפעת איחוד דור אלון.

"בשורה תחתונה", אומרת לויברג, "בדומה ל-2010 גם בשנתיים הבאות צפויה רשת שיווק השקמה להציג שיעורי צמיחה לצד רווחיות תפעולית מרשימה בכל קנה מידה. יחד עם זאת, מודל לא שמרני, סביבה תחרותית מתגברות ותמחור מלא מובילים לשימור תשואת שוק."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker