כלל פיננסים ברוקראז' על דלק: ההשקעה בנובל הפכה משמעותית ומוצלחת

ירון זר: "המשקיעים בקבוצת דלק אינם מודעים לרווח שצמח מהחזקתה בנובל ומשקלה המשמעותי של החזקה זו"

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

קבוצת דלק בעלת החזקה משמעותית במניות נובל. נובל קיבלה אתמול מהממשל האמריקאי את ההיתר הראשון, מאז דליפת הנפט של BP באפריל, לחזור לבצע קידוחים במים עמוקים במפרץ מקסיקו. לאור זאת, מניית נובל זינקה אתמול בשיעור של 3.9% לשער שיא של 92.66 דולר. "על רקע זה, בחנו את ההשפעה של נובל על קבוצת דלק", אומר ירון זר, אנליסט האנרגיה של כלל פיננסים ברוקראז'. "נתחיל בכך שעליית מניית נובל אתמול תורמת לדלק רווח של כ-60 מיליון שקל.

"נכון ליום 30/9/10 החזיקה קבוצת דלק בכ-2.75% ממניות נובל שהיוו סכום של 1,326 מיליון שקל. רק בדו"ח הכספי של דלק שיפורסם בסוף מארס נוכל לדעת באם חל שינוי בהחזקה זו. יחד עם זאת, דלק הצהירה בזמנו כי יתכן שתעלה להחזקה של 4% ממניות נובל", אומר זר.

"בנוסף, בשיחת ועידה של קבוצת דלק לדו"ח הכספי Q3 שנערכה בסוף נובמבר, ענה אז לשאלתי מנכ"ל דלק מר אסי ברטפלד כי לאור עליית מחיר הנפט הם לא הגדילו עד אותו מועד את ההחזקה. לאור זאת, ומאחר שמאז מחיר הנפט ומחיר מניית נובל זינקו, להערכתנו לא חל שינוי מהותי בהחזקה זו של קבוצת דלק."

בהנחה שדלק לא ביצעה שינוי בהחזקתה זו מאז 30/9/10 והיא עדיין מחזיקה כ-2.75% אזי שווי החזקה זו נכון להיום עומד על כ-1,617 מיליון שקל. שווי החזקה זו למשל גבוה בכ-200 מיליון שקל משווי ההחזקה של קבוצת דלק בחברת דלק רכב. בסך הכל, בהנחה שלא חל שינוי בהחזקה של דלק בנובל אזי מאז 30/9/10 דלק נהנית מהשקעתה זו מרווח של קרוב ל-300 מיליון שקל!

החזקה זו הפכה מהותית בתוך תיק הנכסים של קבוצת דלק. שווי השוק של ההחזקה במניות נובל בסך של כ-1.6 מיליארד שקל מהווה מתוך שווי השוק של קבוצת דלק העומד על כ-10 מיליארד שקל, שיעור גבוה של 16%.

"להערכתנו, מאחר שנושא זה הפך מהותי בקבוצת דלק יש לצרף החזקה זו למודל ה-NAV של דלק ומנגד להפחית נכס זה מתוך חוב המטה נטו שמפרסמת החברה", אומר זר. "בדרך זו עולה כי משקלה של נובל מתוך ה-NAV של קבוצת דלק הינו גבוה בסביבות 8%-9%."

"לסיכום", אומר זר, "המשקיעים בקבוצת דלק אינם מודעים לרווח שצמח מהחזקתה בנובל ומשקלה המשמעותי של החזקה זו."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker