מגדל שוקי הון על אקוויטי 1: צפוי שיפור נוסף ברבעונים הבאים; גזית גלוב מומלצת ב"קנייה"

עציוני: "ממליצים על גזית גלוב בהמלצת 'קנייה' עם מחיר יעד של 51 שקל"

TheMarker Online

לפי הצפי ובהמשך לרשמים החיוביים מהסיור בנכסי החברה לפני כחודשיים, EQY1 הנשלטת על ידי גזית גלוב (כ-27% בדילול מלא), פרסמה אתמול בלילה תוצאות טובות לסיכום שנת 2010. מצ"ב נקודות עיקריות:

עלייה ב-NOI מנכסים זהים - "בניגוד לרבעון השלישי שהיה חלש יחסית, ברבעון הרביעי חל שיפור של 0.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2009, אשר מיוחס, להערכתנו, בעיקר לעלייה בתפוסות", אומר אדר עציוני, אנליסט נדל"ן במגדל שוקי הון. "באופן כללי, כפי שדיווחנו לאחר הסיור בנכסי החברה בפלורידה, דומה כי מגמת ההתאוששות בסביבת הפעילות מתחילה להיטיב עם הנתונים בדוחות. להערכתנו, מגמת השיפור צפויה להמשך ברבעונים הבאים, אולם בקצב מתון יחסית."

שינוי מגמה בתפוסות - לראשונה מאז Q2 2008, חלה עלייה בתפוסה של 0.4% לעומת הרבעון הקודם לרמה של 90.3% (זהה לרבעון המקביל). התפוסה בנכסים זהים עמדה על 90.1%, עליה נאה לעומת 89.6% ברבעון הקודם (90.4% ברבעון המקביל). לראשונה מאז המשבר רואים שיפור בתפוסות, כאשר עד כה עיקר הבעיה מבחינת התפוסות הייתה בחנויות הקטנות ומורגש שיפור במצבן.

המשך עלייה ב-FFO - החברה דיווחה על FFO של 0.27 דולא למניה לעומת 0.28 דולר ברבעון המקביל ב-2009. FFO המתוקנן עלה ל-0.28 דולר למניה, במרכז תחזית החברה מ-Q3.

מדובר על עלייה של כ-4% לעומת הרבעון הקודם ושל כ-12% לעומת הרבעון המקביל. ה-FFO ממשיך להשתפר מזה שלושה רבעונים (הגבוה ביותר מאז 2009 Q1).

החברה סיפקה תחזית ל-FFO לשנת 2011 בטווח של 1.07-1.15 דולר למניה לעומת FFO מתוקנן של 1.07 דולר בשנת 2010 (עסקת C&C צפויה לתרום בצורה מתונה ל-FFO בשנה הראשונה בעקבות הוצאות חד"פ בשל העסקה והוצאות חשבונאיות שאינן תזרימיות).

המשך חולשה בשכר הדירה - שכ"ד הממוצע בחוזים חדשים בנכסים קיימים, ירד ברבעון השלישי בכ-4.3% לעומת שכר הדירה הקודם, שכר הדירה בחוזים מתחדשים ירד גם הוא בכ-2.7% לעומת שכר הדירה הקודם.

"באופן כללי, שכ"ד הממוצע נותר יציב, אך זאת להערכתנו, בגלל רכישת נכסים חדשים באזורים המאופיינים ברמת שכ"ד גבוהה יותר", אומר עציוני. "אנו צופים כי בהמשך השנה, עם ההתייצבות במצב הכלכלי, נראה שיפור גם בנכסים קיימים. מח"מ החוזים הממוצע עומד על 3.9 שנים (6.2 אצל חנויות העוגן)."

חלוקת דיבידנד - דיבידנד של 0.22$ למניה, בהתאם למדיניות, אשר יחולק ביום 31.3.2010 (קובע 15.3).

"לסיכום", אומר עציוני, "בהתאם לצפי, EQY פרסמה תוצאות טובות לרבעון הרביעי, כאשר עיקר השיפור מורגש ב-NOI מנכסים זהים ועלייה ראשונה בתפוסה מאז פרוץ המשבר."

"ה-FFO ממשיך להשתפר מאז סוף 2009, ולמרות שהחברה סיפקה תחזית מתונה יחסית ל-2011 (עסקת C&C לא צפויה לתרום באופן משמעותי בשנה הנוכחית), אנו מעריכים כי גידול ב-NOI מנכסים קיימים, מחזורי חוב בריבית נמוכה מהממוצע ורכישות קודמות, יביאו את ה-FFO לטווח העליון של התחזית."

"באופן כללי, מורגשת אופטימיות בשווקי הפעילות ואנו סבורים כי המגמה הכללית הינה לקראת שיפור נוסף. ברמת התמחור, מניית החברה נסחרת במכפיל FFO של כ-17 על על מרכז טווח התחזית ל-2011 ובתשואת נכסים גלומה של כ- 7.15% (כולל C&C)."

"להערכתנו, רמת התמחור הנוכחית של EQY המהווה כ-12% מה-NAV של גזית גלוב, קרובה לשווי הכלכלי. ה-NAV הסחיר של גזית גלוב עומד הבוקר על 46.6 שקל למניה."

"אנו ממליצים על גזית גלוב בהמלצת 'קנייה' עם מחיר יעד של 51 שקל", מסכם עציוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker