מור בית השקעות ממליצים על מניית אבגול ב"קנייה" עם מחיר יעד של 3.3 שקל

בין השיקולים להמלצה: מדיניות חלוקת הדיבידנד בסכומים המבטאים תשואה של כ-3.5%-4.5%

TheMarker Online

אבגול מייצרת ומשווקת מוצרי בד לא ארוג, בעיקר לשוק ההיגיינה (כ- 96% מהמכירות). חלקה של אבגול בשוק הבדים הלא ארוגים להיגיינה מגיע לכ-10%. בנוסף, מייצרת החברה בד לא ארוג לשימושי חקלאות, ריפוד וכדומה.

הבדים הלא ארוגים מתאפיינים בכך שהם קלים, רכים, חזקים, אינם נפרמים בקלות, בעלי עבירות טובה לאויר ולאדי מים ועמידות בפני חומצות ובסיסים. לקוחות החברה הינם חברות מותגים רב לאומיים וקונברטורים (יצרנים שמייצרים עבור עצמם או לשוק המותגים הפרטיים). לחברה לקוח מהותי, Procter & Gamble, שחלקו בסך המכירות שלה הגיע בשנת 2009 לכ-40%. לקוח מהותי נוסף הינו Kimberly Clark שחלקו במכירות מתקרב לכ-10%.

תעשיית הבד הלא ארוג הינה תעשייה תהליכית המאפשרת ייצור בדים על ידי איחוי סיבים ליריעת בד בתהליך רציף (להבדיל מייצור בד ארוג המדלג על שלבי טוויית החוטים ואריגתם). הייצור הינו עתיר הון ועלות קו ייצור מגיעה לכ-40 מיליון דולר. בשנים 2004-2009 וב-9 החודשים שהסתיימו ב- 30.9.2010 הסתכמה השקעת החברה בציוד קבוע בכ-160 מיליון דולר.

לאחרונה השלימה החברה את הקמתו של קו ייצור חדש בסין ובכך הגדילה את כושר הייצור במדינה זו בכ-150%. יצויין כי שיעור הצמיחה הממוצע של הבדים הלא ארוגים לתחום ההיגיינה בסין נאמד בכ- 7% ונובע מהמעבר לשימוש בחיתולים חד פעמיים ששיעור החדירה שלו כיום כ-10% בלבד. בנוסף הודיעה החברה על רכישה של שני קווי ייצור נוספים.

ב-9 החודשים שהסתיימו ב-30.9.2010 הציגה החברה צמיחה של 34% בהכנסות ו-19.3% ברווח הגולמי, ששיעורו מהמכירות הגיע ל-21.4%, לעומת 24.0% בתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה נבעה מעדכון מחירים ומגידול בתפוקות בעיקר כתוצאה מהפעלת הקו הנוסף בסין ושדרוגם של שני קווי ייצור בארה"ב.

מכירות החברה מושפעת במידה רבה ממחירי הפוליפרופילן, חומר הגלם העיקרי בייצור. במסגרת ההתקשרות עם לקוחותיה, מעדכנת החברה את מחירי המכירה באיחור של כרבעון. לפיכך, עלייה רציפה של מחירי חומרי הגלם גורמת לשחיקת רווחיותה הגולמית וירידה רציפה גורמת לשיפורה.

במחצית הראשונה של שנת 2010 נפגעה החברה מעליית מחירי חומרי הגלם והרווחיות ירדה ל-18.8%, לקראת סוף המחצית התהפכה המגמה ומחירי חומרי הגלם החלו לרדת. במקביל נהנתה החברה ממחירי המכירה שהתעדכנו כלפי מעלה, כך שהרווח שנרשם ברבעון השלישי היה חריג כלפי מעלה.

"יש לציין שמלבד שנת 2008, בשום שנה לא הציגה החברה שיעור נמוך מ-20.7%, כך שאנו מתייחסים לרווחיות הממוצעת ב-q1-q3/10 כסבירה", אומרת מיכל גבאי, אנליסטית מור בית השקעות. "אם נגלם שנתית את הרווח בתקופה זו, נקבל חברה שנסחרת לפי מכפיל 11.3 בלבד, תמחור סביר ביותר עבור חברה שצפויה לצמוח בכ-30% תוך שלוש שנים."

"לאור זאת אנו ממליצים על המניה ב'קנייה' עם מחיר יעד של 3.3 שקל", מסכמת גבאי, "בין השיקולים להמלצה, מדיניות חלוקת הדיבידנד בסכומים המבטאים תשואה של כ-3.5%-4.5%."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker