מור בית השקעות: אגרות חוב במסווה של אופציה על הרפובליקה המצרית

סדרות האג"ח של אמפל אמריקן הצליחו למשוך את תשומת ליבו של צחי קלמין - מנהל השקעות ב-More בית השקעות

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

צחי קלמין - מנהל השקעות ב-More בית השקעות

במהלך הימים האחרונים נוכחנו שוב לגלות שאנו חיים במזרח התיכון, את החוסר הוודאות התורן סיפקה שכנתינו מדרום, הרפובליקה המצרית. לנוכח האירועים האחרונים, ניסיתי כמנהל השקעות לאתר הזדמנויות אטרקטיביות בשוק ולנצל את חוסר הוודאות השורר בשוק.

סדרות האג"ח של אמפל אמריקן הצליחו למשוך את תשומת ליבי. חברת אמפל אמריקן בשליטתו של יוסי מימן, אשר בין שאר פעילותיו ניתן למנות את בעלותו על ערוץ 10, הינה חברה אחזקות יציבה בעלת פעילות מגוונת וכיסים עמוקים. בין אחזקותיה ניתן למצוא את חברת EMG המצרית (12.5%), אשר הוקמה בעקבות הסכמי אזור הסחר החופשי המצרי ובעלת זיכיון לאספקת גז טבעי לישראל. הסכם זה נחתם בין ממשלות ישראל ומצרים.

כעת, עם נאום מובארק וכוונתו לפרוש מהנשיאות בספטמבר הקרוב ועם קריאות מצד האופוזיציה במצרים הקוראות לשמר את הסכם השלום עם ישראל, מתחיל לחזור אט אט הסדר לרחובות קהיר ורמת הוודאות עולה. בסופו של יום אמפל אמריקן נשארה חברה יציבה בעלת שדרה ניהולית חזקה ועם אג"ח קצרות בעלות תשואה שאין לה אח ורע בשוק האג"ח הישראלי, סדרה א' מח"מ 2.53 תשואה ברוטו 6.55% וסדרה ב' מח"מ 2.7 ותשואה ברוטו 7.4%.

בל נשכח, אגרות החוב מדורגות (A-) על ידי חברת מידרוג. נזכיר, כאשר רוכשים אג"ח הדבר הרלוונטי ביותר לבעלי האג"ח הינו יכולת החזר החוב של החברה.

אנליסטית MORE בית השקעות, מיכל גבאי, ציינה בעבודתה על אמפל אמריקן מספר נקודות מהותיות:

1. אנו מקבלים את עמדת החברה לפיה ביטול הסכמי אספקת הגז אינה אפשרות ריאלית, לאור האינטרס הכלכלי של מצרים הנובע מהכנסות של כ-1.5 מיליארד דולר במסגרת הסכמי אזור הסחר החופשי. ייצוא הגז באמצעות EMG תורם הכנסה נוספת בסך של כ-1 מיליארד דולר.

2. נזילות גבוהה בשל מכירת סמייל 012- בעקבות המכירה יגדל ההון העצמי לכ-245 מיליון דולר (לא כולל את תוצאות הרבעון הרביעי). חשוב לציין כי סך ההשקעה ב- EMG מסתכם בכ-266 מיליון דולר כך שגם במקרה הלא ריאלי של מחיקת EMG לא צפוי גרעון משמעותי בהון. בנוסף, בעקבות המכירה יגדלו היתרות הנזילות לסכום של כ-270 מיליון דולר וההתחייבויות הפיננסיות נטו יצטמצמו לרמה של כ-170 מיליון דולר.

3. גדות - נכס מהותי של החברה שצפוי להניב EBITDA שנתי של כ-40 מיליון דולר (מחושב על בסיס הרבעון הרביעי של שנת 2010 אשר מגלם את הרכישות שבוצעו). יצוין כי ה-capex בסכומים דומים של החברה בשנים קודמות אינו מייצג ונובע מרכישתן של 4 אוניות נוספות. לפיכך, ניתן לראות ב-EBITDA שצוין סכום שקרוב לתזרים החופשי שמניבה גדות (לפני הוצאות מימון ומס).

לסיכום: כל פגיעה בהסכם עליו חתומה אמפל אמריקן דרך EMG יכול להעיב על תוצאות החברה בטווח הארוך. יחד עם זאת, מכאן ועד אי יכולת לעמוד בתנאי האג"ח הדרך ארוכה מאוד ובטח שלא מגלמת את התשואות הנוכחיות.

אני מעריך כי התשואות אשר מניבות סדרות א' וב' של אמפל אמריקן מעניינות להשקעה ועשויות להניב תשואה עודפת למשקיעים. מאידך, כל הרעה בזירה הפוליטית במצרים תתבטא בסדרות הללו בשלילה ובהעלאת תשואות. מחד, מדובר באג"ח קצרות וצמודות אשר יכולות ספק הגנה טובה מפני אינפלציה ומאידך, השקעה באג"ח הללו שקולה לרכישת אופציית Call על הרפובליקה המצרית. אין ספק, אופציה/ אג"ח מעניינת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker