הראל פיננסים: מעדיפים את בי קומיוניקיישנס ואת סקיילקס

"זאת בשל היותה אלטרנטיבת השקעה ממונפת על בזק וכן את סקיילקס שבנוסף להיותה אלטרנטיבת השקעה ממונפת על פרטנר"

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"החברות סקיילקס וסאני מצד אחד ובי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב מצד שני משמשות כאלטרנטיבות השקעה ברמות מינוף משתנות, לפרטנר ובזק בהתאמה", כך אומר היום רמי רוזן, אנליסט תקשורת ומנהל מחלקת המחקר בהראל פיננסים. "אנו משיקים סיקור על תחום חברות האחזקה בענף התקשורת ובודקים בעבודה זו את גובה הדיסקאונט הקיים בין שווי השוק של החברות לבין שווי ה-NAV הכלכלי והסחיר."

• רוזן: "מבין חברות האחזקה בענף התקשורת, אנו מעדיפים את בי קומיוניקיישנס בשל היותה אלטרנטיבת השקעה ממונפת (באופן ישיר) על בזק (ובזק היא המניה המועדפת על ידינו בתחום התקשורת) וכן את סקיילקס שבנוסף להיותה אלטרנטיבת השקעה ממונפת על פרטנר, היא גם היחידה מבין החברות שבדקנו שמחלקת דיבידנד במזומן לבעלי המניות (תשואת דיבידנד של כ-3%)."

• הסבתא רגישה, האימא פחות - חברות ה"סבתא" סאני ואינטרנט זהב הן אופציה ממונפת יותר מחברות האם סקיילקס ובי קומיוניקיישנס לכן רגישות יותר לשינויים בנכס הבסיס קרי פרטנר ובזק. "אנו מעדיפים חשיפה יותר ישירה לנכסי הבסיס ולכן המניות המומלצות שלנו בקטגוריה הזאת הן סקיילקס ובי קומיוניקיישנס", אומר רוזן.

• המרוץ אחר הדיסקאונט - "באופן כללי נאמר כי שיעור הדיסקאונט בבי קומיוניקיישנס בדרך כלל לא עובר את רף ה-10% (כאשר נכון למועד כתיבת העבודה שיעור הדיסקאונט עומד על כ-13%)", אומר רוזן, "ואילו בסקיילקס שיעור זה אינו עובר את ה-25% (וכיום שיעור הדיסקאונט עומד על גובה דומה)."

תיזת השקעה

כאמור, בהראל פיננסים משיקים סיקור על החברות סאני, סקיילקס, בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב. המכנה המשותף לארבעתן הוא החזקה ישירה או בשרשור בנכס בסיס שהינו שחקן תקשורת מרכזי בישראל (פרטנר במקרה של סאני וסקיילקס ובזק במקרה של אינטרנט זהב ובי קומיוניקיישנס). אחזקה זו הינה אחזקת הליבה עבור כל החברות הנ"ל.

להלן תמצית ההמלצות:

חברות השקעה בתחום התקשורת - הכה את הדיסקאונט!

"היתרון המרכזי לדעתינו בהשקעה ישירה בבזק פרטנר וסלקום הוא תשואת הדיבידנד הגבוהה של חברות אלה שהיא חריגה בשוק ההון הישראלי (גם בהשוואה בינלאומית מדובר במחלקות דיבידנד נדיבות ביותר)", אומר רוזן. "השקעה בחברות האחזקה של מניות אלה שמהוות למעשה נגזרת ראשונה ושנייה של נכסי הבסיס תהיה מעניינת בהקשר הזה ככל ששיעור הדיסקאונט הסחיר בין מחיר המניה בבורסה, לבין שווי ה-NAV של החברה (מבוסס על שווי השוק של אחזקתה בנכס הבסיס) יהיה גבוה יותר."

פרמטר נוסף שבחנו בהראל הינו הדיסקאונט הכלכלי. הדיסקאונט הכלכלי גבוה יותר עבור חברות האחזקה של פרטנר קרי, סאני ולאחר מכן סקיילקס.

ולמסקנות

"אנחנו מעדיפים השקעה בחברות בי קומיוניקיישנס וסקיילקס על פני אינטרנט זהב וסאני בשל היותן סוג של אופציית קול, ישירה יותר, על מניות בזק ופרטנר", מסביר רוזן. "אנו מעניקים המלצה זהה לבי קומיוניקיישנס ולסקיילקס וסבורים שלכל אחת מהחברות יש יתרונות שמקזזים זה את זה בחשבון הסופי."

בעת שבהראל פיננסים מעדיפים השקעה בבזק על פני השקעה בפרטנר ורואים בבי קומיוניקיישנס אופציה ממונפת טובה להשקעה בחברה, הם מציינים לטובה גם את סקיילקס הן בזכות הדיסקאונט הסחיר אבל גם בשל היותה היחידה מבין ארבעת החברות הנבדקות שמחלקת דיבידנד במזומן לבעלי המניות שלה.

"לגבי חברות הסבתא - אינטרנט זהב וסאני, אנו מציינים כי מדובר באלטרנטיבת השקעה ממונפת יותר מהשתיים הקודמות ואנו מעדיפים, כאמור, חשיפה יותר ישירה לנכס הבסיס", אומר רוזן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker