כלל פיננסים ברוקראז' מעלים המלצה לאורמת ל"קנייה" 38 שקל

בן זאב: "החברה מתגברת על צפון ברולי וערוכה לצמיחה מחודשת"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

בשנתיים האחרונות דשדשה מניית אורמת (15% בשנתיים) אי שם מאחורי מדד ת"א 100 (זינוק של 108%) עם תשואת חסר מובהקת.

1. החברה מתגברת על אתגרי צפון ברולי. פרוייקט צפון ברולי בקליפורניה היווה נקודה כואבת ביותר עבור החברה בשלוש השנים האחרונות.

אתגרים תפעוליים בפיתוח השדה הגיאותרמי גרמו לחריגה תקציבית עצומה ולעיכובים משמעותיים בהפעלת הפרוייקט, אשר לוו בהפסדים של כ-20 מיליון דולר בתקופה 1-9/10.

"כעת נראה שהחברה בדרכה להתמודד עם האתגרים התפעוליים באופן שיביא את הפרוייקט לאיזון במהלך 2011 ולשיפור ניכר בתוצאות החברה", סבור בן זאב. "יתרה מזו, אנו סבורים כי החברה למדה מספר לקחים תפעוליים ועסקיים מפרוייקט זה והיא יוצאת ממנו מחוזקת."

2. אורמת חוזרת להיות חברת צמיחה. "בניגוד לעבר, אנו סבורים כי כעת אורמת ערוכה לניצול פוטנציאל הצמיחה המשמעותי העומד בפניה", מציין בן זאב.

אכן, החברה כבר הצהירה בעבר (2007) על תכניות צמיחה אגרסיביות, אשר נכון להיום לא עמדה בהן בהצלחה, אולם בכלל פיננסים מעריכים כי הלקחים נלמדו והחברה יצרה לעצמה תשתית לצמיחה עתידית, הן בצבר הפרויקטים בביצוע, הן ביכולות המימון המרשימות והן בפעילות אקספלורציה לפיתוח מאגרים גיאותרמיים לעתיד.

להערכתנו כלל פיננסים, עד לסוף 2013 יגדל כושר ייצור החשמל של החברה בכ-35%!

3. החברה מאיצה את פעילות האקספלורציה. נכון להיום החברה מבצעת פעילות אקספלורציה ב-30 אתרים שונים הנמצאים בשלבי פיתוח שונים. "מרבית הפרויקטים הם בארה"ב, אבל להערכתנו לחברה פוטנציאל רב בטריטוריות נוספות כמו צ'ילה אליה נכנסה החברה לאחרונה וניו זילנד בה היתה לחברה פעילות רבה בעבר", אומר בן זאב.

4. תמחור אטרקטיבי לאורמת טכנולוגיות. להערכת כלל פיננסים, במחיר של 29.7 דולר, אורמת טכנולוגיות מתומחרת בחסר עמוק.

5. אורמת תעשיות אטרקטיבית. אורמת תעשיות מגלמת כיום פרמיה של כ-8% על מחיר אורמת טכנולוגיות (במודל סחיר), אבל גם היא אטרקטיבית ונהנית מסחירות גבוהה יותר.

"לסיכום", אומר בן זאב, "אנו סבורים כי אורמת משאירה מאחור שנתיים לא קלות וערוכה לצמיחה מחודשת. המלצת 'קנייה' 38 שקל."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker