כלל פיננסים ברוקראז': הורדת המלצה לאלביט מערכות; "תשואת חסר" במחיר 54 דולר

אברהם: "אלביט מתומחרת באופן מלא עם מכפיל 14 על שנת 2011 והלחץ על מחיר המניה צפוי להימשך"

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

עם סיום השנה הקשה של 2010, אלביט תעמוד לפני שנה מאתגרת נוספת בשעה שהוצאות הביטחוניות בעולם ממשיכות להצטמצם. בכלל פיננסים מצפים לשחיקה בתוצאות האורגניות, ירידה במרווח התפעולי וקשיים בהצטברות ההזמנות. שער הדולר הנמוך לא תורם לאווירה.

צבר ההזמנות צופה שורת הכנסות אנמית ב-2011

2010 הייתה שנה "שחונה" בהזמנות משמעותיות עבור אלביט ואנחנו נראה את ההשפעות לאורך 2011. בהינתן שרק 52% מהצבר מיועדים למימוש בתוך 5 רבעונים (בהשוואה לשיעור של 57% ב- 2009 ו-2008) בכלל פיננסים מצפים לקיפאון ואולי שחיקה בצמיחה האורגנית בשנה הבאה, ש"תוסווה" על ידי הרכישות שביצעה החברה.

שחיקה במרווח התפעולי - הגורמים שישפיעו לרעה:

1. מקרו - צמצום התקציבים במדינות המערב מוביל להתמודדות קשה יותר על כל פרויקט ולחץ על הרווחיות. ארה"ב (32% ממכירות אלביט) הציגה לאחרונה תכנית צמצום תקציבים של 78 מיליארד דולר ואירופה (21% מהמכירות) נמצאת בתהליך התכנסות מזה זמן. אלביט תשען על התקציב המקומי ועל השווקים המתפתחים.

2. שער הדולר - ממשיך להישחק ועושה זאת באופן מתמשך, שמקשה לבצע הגנות כנגדו. אלביט כחברה יצואנית, ששלושה רבעים ממכירותיה מגיעים מחוץ לגבולות ישראל, תחווה פגיעה.

3. הוצאות תפעוליות כבדות - הצורך בהשגת תקציבים על פני מרחב גיאוגרפי רחב יותר והדרישה מצד הלקוחות למוצר מוגמר יותר מחייב את החברה לשמור על הוצאות מו"פ והוצאות שיווק בשיעור ניכר מהמכירות.

4. רכישות - חברת השירותים והתיקונים M7 שנרכשה בארה"ב נמצאת בתעשייה המאופיינת במרווחים נמוכים יותר, ~5%.

5. הפחתות - עודף העלות בגין רכישת סולתם צפוי להיות מופחת לאורך התקופה. סעיף לא תזרימי.

אברהם: "הלחץ הזה צפוי להגיע לאחר שכבר בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2010 היעדר קצב ההזמנות הרצוי השפיע על השורה העליונה ומונף כלפי מטה. הרווח התפעולי בתקופה ירד ב- 26% מול התקופה המקבילה."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker