ערן יעקובי, דש ברוקראז': בזק קרובה למחיר היעד; ממשיכים להמליץ לאסוף את המניה

למרות שבזק קרובה למחיר היעד ונסחרת ב-10.5 שקלים למניה, ממשיכים להמליץ על תשואת יתר

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

ערן יעקובי, סמנכ"ל המחקר של דש ברוקראז' אומר היום: "למרות שבזק קרובה למחיר היעד ונסחרת ב-10.5 שקלים למניה (מחיר יעד - 11 שקלים), אנחנו ממשיכים להמליץ על תשואת יתר ממספר סיבות:"

· תשואת הדיבידנד של כמעט 11% בשלוש השנים הקרובות היא תשואה מצויינת בכל קנה מידה.

· העתיד - "לגבי שיעור הצמיחה הפרמננטית וגם התחזיות לטווח הבינוני ארוך, נעזרנו בראיון עם מנכ"ל ווריזון מסוף השבוע האחרון", אומר יעקובי. לדבריו, השנה הקרובה תוקדש למקורות הצמיחה של התקשורת הקווית; עצירת הפסד ההכנסות משירותי קול באמצעות מתן שירותים מתקדמים כמו וידאו; הצעות אטרקטיביות לשוק העסקי כולל לארגונים קטנים בנושא של רוחבי פס; ופיתוח שירותי רשת כחלק מתפיסת מחשוב הענן.

"לווריזון יש עוד תכניות כמו התפשטות גיאוגרפית וכדומה, אולם נראה כי כאשר בוחנים את ארבע הנקודות הראשונות שם החברה כבר נמצאת ופועלת, ניתן להבין את הפוטנציאל העומד בפני בזק כמובילת שוק יחידה", מציין יעקובי. "עבור בזק מדובר בפוטנציאל לשנים הקרובות ובעיקר מ- 2012 ואילך וברור כי בהמשך תידרשנה עוד השקעות על מנת לספק את הצרכים. אנו מאמינים כי למרות הרגולציה המקומית, בזק כחברה יחסת מתקדמת תדע לנצל את ההזדמנויות הנ"ל."

· חזרת המשקיעים הזרים לישראל החל מחודש יולי 2010, מבוססת על אחת מעמודי התווך של מניות ת"א 25 - בזק. "מהשוואת סקירות טלקום של בתי השקעות זרים, אנו מבינים מדוע בזק מהווה עבורם הזדמנות", אומר יעקובי. "מכפילי ה-EBITDA של בזק לשנתיים הקרובות עומדים על 6.5 בממוצע לעומת 5.5 - 6 במדינות EEMEA ומערביות אחרות."

"לאור זאת, במודל הערכת השווי, ניתן עדיין להניח כי החברה תצליח בזכות הקידמה לשמר את תזרימי המזומנים הפנויים הנוכחיים", אומר יעקובי. "עם זאת, שיעור צמיחה אפסי כבר בשנת 2013 כפי שרוב שוק ההון מתמחר, כולל אותנו כרגע, מבטא שמרנות יתר. לאחר התבהרות מסויימת בשנה הקרובה, ניתן יהיה להחליט על שיעור הצמיחה ומועדו."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker