אג"ח בינלאומי: אלקואה פותחת 3 מפעלים חדשים, קרפור מתרחבת להודו ולמרות הכל, הביקוש לחשמל בספרד נמצא בעלייה

אלקואה תגדיל את הייצור ב-4.5%, הביקוש לחשמל בספרד צומח למרות הכל, וכיצד משפיע גילוי מאגר "לוויתן" על האג"ח של נובל אנרג'י

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

מחר אחרי המסחר תפתח עונת הדו"חות בארצות הברית, אנו נעקוב אחר התוצאות ונדווח כיצד סיימו החברות את שנת 2010. אלקואה מדווחת על פתיחת שלושה מפעלים חדשים אשר תגדיל את התפוקה כבר השנה, ענקית הקמעונאות קרפור פותחת סניף ראשון ולא אחרון בהודו. הביקוש לחשמל בברזיל צפוי לעלות ב-50% עד שנת 2017, ויגדיל את רווחי אלטרובראס, לא נשכח גם להתייחס למאגר הגז "לוויתן" אך מזוית האג"ח של נובל אנרג'י.

2. סניף ראשון לקרפור בהודו - ענקית הקמעונאות הצרפתית Carrfour הודיעה על פתיחת סניף ראשון של החברה בהודו. הסניף, שייפתח בניו דלהי, עתיד להיות הראשון של שרשרת סניפים של החברה שיפתחו בהודו בהמשך השנתיים הקרובות. פתיחת הסניפים מהווה נדבך נוסף באסטרטגיה העסקית של החברה להתרחב למדינות שיהוו מנועי צמיחה עיקריים בחברה. האג"ח של Carrfour ביורו לתשע שנים נסחרת בתשואה של 4% ובמרווח של 119 Bp מעל אג"ח ממשלת גרמניה.

3. צמיחה בשוק החשמל בברזיל - משרד האנרגיה הברזילאי צופה עלייה של 51% בשבע השנים הקרובות בביקוש לחשמל במדינה. המרוויחה העיקרית מהעניין היא Eletrobras שחולשת על נתח שוק הגבוה מ-50%. העלייה בביקוש עתידה להעלות את המחיר וצפויה לגרום לעלייה בהכנסות, ברווחיות וביחסי הכיסוי של החברה. האג"ח של Eletrobras בדולר לשמונה וחצי שנים נסחרת בתשואה של 4.92% ובמרווח של 189 Bp מעל אג"ח ממשלת ארה"ב לאותה תקופה.

4. הביקוש לחשמל בברזיל בעלייה - משרד התשתיות בספרד פרסם כי בחודש דצמבר נרשמה עלייה של 2.9% בביקוש לחשמל במדינה ביחס לחודש דצמבר אשתקד. עלייה זו משלימה עלייה רצופה בכל אחד מששת החודשים האחרונים וסך הכל עלייה ממוצעת של 2.55% ביחס לחציון השני בשנת 2009.

מי שאמורות להרוויח מכך הן Enel האיטלקית שמחזיקה בחברת החשמל הספרדית Endesa ו- Iberdrola המקומית. האג"ח של Enel לארבע שנים נסחרת בתשואה של 3.30% ובמרווח של 193 נp מעל אג"ח ממשלת גרמניה ואילו האג"ח של Iberdrola לחמש שנים נסחרת בתשואה של 3.99% ובמרווח של 231 Bp מעל אותו בנצ'מרק.

5. Macy's מציגה תוצאות חזקות בשנת 2010 - ענקית הקמעונאות האמריקאית הודיעה על עלייה בשיעור של 3.9% בנתוני Same Stores Sales בדצמבר 2010 מול עלייה של 1% בלבד בדצמבר 2009. החברה סיימה את שנת 2010 עם סך מכירות של 23.7 מיליארד דולר, עלייה של 6.6% מול מחזור המכירות בשנת 2009. האג"ח הדולרי של Macy's לארבע שנים נסחרת בתשואה של 4.20% ובמרווח של 246 Bp מעל אג"ח ממשלת ארה"ב לאותה התקופה.

6. נובל אנרג'י ומאגר "לוויתן" - רבות כבר דובר על שווי המאגר, והחלטות ועדת שישינסקי שיטו את התוצאות לכאן או לכאן אבל כבר עכשיו דבר אחד בטוח. המאגר יכניס לקופת נובל אנרג'י מיליארדי דולרים שישפרו את יחסי הכיסוי של החברה בדולר לשמונה שנים נסחרת בתשואה של 4.47% ובמרווח של 153 Bp מעל אג"ח ממשלת ארה"ב.

הסקירה נכתבה על ידי נדב אופיר, אנליסט אג"ח בינ"ל בכלל פיננסים ברוקראז'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker