מיטב sell side: בריטיש אג"ח ב' - הזדמנות לרכישה

התפתחות המרווח בסדרות הארוכות א' וג' אחרי הודעת העסקה אינם מראים חשש גדול לשינוי דרמטי במבנה ההון והחוב של בריטיש

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

אחרי ההודעה על המשא ומתן של מליסרון לרכישת בריטיש, יש לכאורה חשש שבעלי המניות החדשים ימשכו דיבידנדים מוגברים כדי לממן את העסקה. אולם, לדברי הנהלת מליסרון אם וכאשר תתבצע העסקה, אין בכוונתה לבצע בעתיד חלוקות דיבידנד שנתיות או חד פעמיות בהיקף העולה על חלוקת הדיבידנדים השנתית שביצעה בריטיש בשנים האחרונות, דבר התומך ביכולת פירעון האג"ח ושירות החוב של בריטיש. כאמור התפתחות המרווח בסדרות הארוכות א' וג' אחרי הודעת העסקה אינם מראים חשש גדול לשינוי דרמטי במבנה ההון והחוב של בריטיש.

סידרה ב' שהונפקה ביוני 2009, נושאות ריבית שנתית של 5.25% צמודת מדד. קרן האג"ח תפרע ב-2 תשלומים שווים ביום 30 ביוני בשנים 2012 ו-2013. הריבית משולמת ארבע פעמים בשנה ב-31 במארס, 30 ביוני, 30 בספטמבר ו-31 בדצמבר החל משנת 2009 ועד 2013. במידה ואכן מליסרון תמשוך דיבידנדים בצורה חריגה, מה שלדעתנו לא צפוי להתרחש, קיימת למחזיקי איגרת הגנה בדמות Covenant, לפיו בריטיש התחייבה כל עוד לא פרעה את סדרה ב' לשמור על יחס חוב פיננסי נטו ל-CAP נטו שלא יעלה על 87%. במידה ויחס זה יעלה על שיעור זה, החברה התחייבה לשעבד נכס מנכסי החברה שלא יפחת מסכום ההתחייבות (קרן + ריבית). נכון ל- 30.06 יחס חוב פיננסי נטו ל- CAP נטו מסתכם בכ-72%.

"בשנים 2013 - 2012, שנות פירעון קרן האג"ח, החברה צפויה להתמודד עם פרעונות של אשראי בנקאי בהיקף נכבד. אולם, לאור תמהיל נכסי החברה תוך עלייה ב-NOI Same Property, עליית שווי נדל"ן להשקעה, ופוטנציאל השבחה של נכסים קיימים וקרקעות, אנו לא צופם לחברה בעיה במחזור האשראי", אומר לבריטיש כיום מזומנים בסך של מעל 1.1 מיליארד שקל, לאחר הרחבת סידרה ג' בסך של כ-430 מיליון שקל לפני כחודש.

בריטיש הוכיחה שהיא יודעת גם לממש נכסים ולא רק לרכוש. עדות לכך הינה העסקה האחרונה שביצעה החברה ביום 12.09.10 - מימוש קרקע במעויין שורק (צמוד לאיקאה ראשל"צ) בסכום של כ-35 מיליון שקל, רווח לפני מס של כ-11 מיליון שקל.

להלן פרטי סדרה ב':

הגרף מטה מראה את מרווח האג"חים מהאג"ח הממשלתי (סינטטי):

כהן: "ניתן לראות שבסדרה ב' נפתח מרווח גדול שלדעתנו אינו מוצדק. טרם ההודעה על המשא ומתן המרווח בסדרה ב' היה כ-1.1% ועלה בשיעור חד למרווח של כ-2.09% כיום. אנו סבורים שאין הצדקה לעלייה כה חדה במרווח גם במידה ועסקת בריטיש תושלם."

"נציין שמבין הסדרות הסחירות של החברה סידרה ב' הינה בהיקף נמוך של כ-77 מיליון שקל."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker