כלל פיננסים ממליצים על בריטיש ישראל: בזכות הצמיחה - "תשואת יתר" 15 שקל

בן זאב: "הצמיחה בפעילות בנכסים צפויה להתבטא במחיר המניה"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

לפני כשלושה חודשים התקשרה חברת מליסרון בעסקה לרכישת השליטה בבריטיש ישראל במחיר מניה של 14.5 שקל הגבוה בכ-11% ממחיר המניה הבוקר.

מנוע הצמיחה - נכסים בפיתוח. מרכיב נדל"ן להשקעה בהקמה מהווה בבריטיש ישראל 15% מתיק הנכסים המניב, המרכיב הגבוה ביותר מבין החברות בסקטור.

נכסים אלו צפויים להביא את החברה לזינוק ב-NOI מסכום של כ-540 מיליון שקל במונחי רבעון 3/10 לקצב שנתי של כ-620 מיליון שקל בתוך שנתיים.

לקראת זינוק חד ב-FFO. במונחי רבעון 3/10 עומד ה-FFO של החברה על כ-200 מיליון שקל (1.2 שקל למניה), כך שמחיר המניה כיום מגלם מכפיל FFO של כ-10.8, מכפיל דומה לחברות אחרות בסקטור.

עם זאת, ה-FFO הנוכחי לא נותן ביטוי לתנופת הצמיחה בנכסים מחד ולהקטנה הצפויה בהוצאות המימון מאידך. "אנו מעריכים כי החברה צפויה להציג בתוך שנתיים זינוק חד ב-FFO לרמה של כ-300 מיליון שקל, כ-1.8 שקל למניה באופן שהמחיר הנוכחי מגלם מכפיל FFO של כ-7.2 בלבד", אומר בן זאב.

צפי לזינוק בדיבידנד. "הדיבידנד הנוכחי בשיעור של 0.50 שקל לשנה מגלם תשואה של כ-3.8% בלבד, אולם להערכתנו בתוך כשנתיים יזנק הדיבידנד בשיעור חד לכ-0.75-0.85 שקל למניה, דהיינו תשואה של כ-6% על המחיר הנוכחי", מעריך בן זאב.

החברה מציגה תוצאות תפעוליות טובות. ברבעון 3/10 הציגה החברה עלייה של 7% ב-NOI מנכסים זהים, הכולל גידול של 7.9% בתחום המסחרי ו-6.8% בתחום המשרדים.

ירידת התשואות משפרת את התמחור. "החודשים האחרונים אנו עדים לירידה ברמת התשואות בשוק הנכסים המניבים כאשר להערכתנו, משקיעים מוסדיים מוכנים לבצע עסקאות בנכסים מניבים באיכות גבוהה מגלם תשואה של 7.0%-7.5%", אומר בן זאב.

התוצאה: עלייה בתמחור החברות בתחום, כאשר המנוף הפיננסי של בריטיש מאפשר לה ליהנות משיפור זה בעוצמה רבה יותר.

הצפת ערך במיזוג עתידי עם מליסרון. "להערכתנו, לאחר השלמת רכישת השליטה בבריטיש תפעל מליסרון למיזוג שתי החברות, כאשר אנו מעריכים שמיזוג כזה יגלם מחיר של 14.5 שקל לפחות למניות המיעוט בבריטיש."

"בשורה התחתונה", מסכם בן זאב, "הצמיחה בפעילות בנכסים צפויה להתבטא במחיר המניה. העלאה ל'תשואת יתר' 15 שקל."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker