אופנהיימר: עונת הדו"חות בעיצומה - תוצאות ויזה וסימנטק

סימנטק מדורגת Outperform עם מחיר יעד של 18 דולר; ויזה מדורגת Outperform עם מחיר יעד של 100 דולר

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עונת הדו"חות של הרבעון השלישי 2010 נמצאת בעיצומה. בעדכון של אופנהיימר את תוצאותיהן של שתי חברות טכנולוגיה מומלצות שפרסמו את דו"חותיהן בלילה האחרון אומרים כי שתיהן פועלות בתחומים מעניינים ואמורות ליהנות מצמיחה מואצת בעתיד:

Symantec (SYMC) - מדורגת Outperform עם מחיר יעד של 18 דולר

חברת סימנטק הנה בין מובילות תחום אבטחת המידע, המחזיקה בנתח המוביל בשוק האנטי וירוס ופתרונות הגנת המחשב (עם מותג הדגל Norton הפופולרי) ובנוסף פעילה בתחום אחסון מידע בארגונים (storage). מניית החברה, הנסחרת בשווי של כ-12.5 מיליארד דולר, סבלה לאורך חודשים מחולשה, שנבעה בעיקר מסדרת אכזבות מפעילות ה-storage, אליה נכנסה סימנטק עם רכישת חברת Veritas לפני כ-5 שנים, שבוצעה בשוואים מופרכים ולא הביעה את מלוא הערך המוסף הצפוי ממנה.

יחד עם זאת, אכזבה זו באה לידי ביטוי בצורה חדה בתמחור מניית SYMC, שירדה מרמה של כ-35 דולר בעת רכישת Veritas לשפל של כ-12 דולר רק לפני מספר חודשים, כאשר חברת סימנטק כולה נסחרת כעת בשווי נמוך מהיקף רכישת Veritas, זאת כבר לאחר שהמניה עלתה לאחרונה.

תוצאות הרבעון השני הפיסקלי של 2011 מעידות על כך שהעליות האחרונות במניית SYMC לא היו על ריק. הכנסותיה של 1.48 מיליארד דולר, אמנם לא הציגו צמיחה לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך היו גבוהות מהקונצנזוס ומתחזיתנו של 1.46 מיליארד דולר. "הרווח הנקי של החברה הציג הפתעה חיובית, כאשר הסתכם ב-0.34 דולר למניה, שישה סנט מעל תחזיתנו והקונצנזוס של 0.28 דולר למניה", אומר סרגיי וסצ'ונוק, אנליסט האקוויטי הבכיר של אופנהיימר.

תחום אבטחת המידע הארגוני (security&compliance group) הציג את השיפור הגדול ביותר, עם הכנסות של כ-363 מיליון דולר, כ-4% מעל תחזית אונפהיימר, על רקע הגידול במספר עסקות גדולות (59 עסקאות מעל 1 מיליון דולר, לעומת 37 ברבעון הקודם). גם תחום אחסון המידע (storage) היו גבוהות מהצפי. לעומת זאת, התחום הצרכני, האחראי על נתח של כ-32% מסך מכירות סימנטק, ממשיך להיות חלש.

תחזית החברה לרבעון הבא צופה הכנסות בטווח 1.57-1.59 מיליארד דולר עם רווח של 0.32$-0.33$ למניה, מעל הקונצנזוס של 1.56 מיליארד דולר ו-0.32 דולר למניה. הנהלת החברה, החולשת על קופת מזומנים של כ-2.3 מיליארד דולר, המשיכה לבצע רכישה עצמית של מניותיה, בהיקף של כ-225 מיליון דולר במהלך הרבעון (עם אישור פתוח לכ-320 מיליון דולר נוספים).

"אנו מעלים את תחזיותינו לשנים 2011 ו-2012, תוך העלאת מחיר יעד ל-18 דולר ושמירה על דירוג Outperform", אומר וסצ'ונוק. "נציין כי מניית SYMC נסחרת במכפיל רווח של 10.1 לתחזית 2012 הפיסקלית (המסתיימת במארס 2012, ולכן מתייחסת ברובה לנתוני השנה הקרובה). ההזדמנות הגדולה עבור סימנטק טמונה במהלך הרכישה של מתחרתה, McAfee, על ידי ענקית השבבים אינטל, אשר עשוי, להערכתנו, להוריד את הפוקוס העסקי של החברה הנרכשת, ובכך לחזק את פעילותה של סימנטק בשוק אבטחת המידע הצרכני והארגוני."

Visa (V) - מדורגת Outperform עם מחיר יעד של 100 דולר

חברת ויזה, המספקת שירותי סליקה של כרטיסי אשראי בארה"ב וברחבי העולם, פרסמה גם היא דו"חות טובים לרבעון הרביעי הפיסקלי של 2011. הכנסות החברה הסתכמו ב-2.12 מיליארד דולר, צמיחה שנתית של כ-13%, מעל תחזית אופנהיימר של 2.07 מיליארד דולר, ואילו הרווח הנקי עלה ל-0.95 דולר למניה, מעל תחזית אופנהיימר של 0.93 דולר למניה, צמיחה מרשימה של כ-38%.

גם חברת ויזה עברה בשנה האחרונה תקופה מאתגרת, על רקע הרגולציה החדשה של עמלות סליקת כרטיסי אשראי וכרטיסי דביט, במסגרת תיקון דורבין (Durbin Amendment) שנועד לחתוך בצורה חדה את דמי הסליקה ובכך לפגוע ברווחיות חברות האשראי, כגון ויזה, מאסטרכרט, אמריקן אקספרס וכו'. ואולם, גם במצב הרגולטורי הקשה, שמרה הנהלת החברה על תחזית צמיחה ברווח הנקי של למעלה מ-20% לשנת 2011, והמשיכה ליהנות מגידול בהיקפי העסקאות בארה"ב (קצב צמיחה שנתי של כ-13%) וברחבי העולם (קצב צמיחה שנתי מנוטרל מטבע של כ-17%).

"אנו משמרים את המלצתנו Outperform על מניית V ורואים בה השקעה מעניינת לטווח הארוך", אומר וסצ'ונוק, "לאור השימוש הגובר בכרטיסי אשראי ברחבי העולם, חסמי כניסה גבוהים במיוחד בעסקי החברה (בשוק ריכוזי המתחלק בינה לבין מתחרתה MasterCard, המדורגת גם היא בהמלצת Outperform באופנהיימר. להערכתנו, הלחץ מהרפורמה מקבל ביטוי מוגזם בתמחור המניה, שמכפיל הרווח שלה ירד בצורה חדה וכעת עומד על 16 לתחזית 2011. נציין כי גם השינוים במפה הפוליטית בעקבות נצחונם הצפוי של הרפובליקאיים בבחירות לקונגרס (שייערכו ביום שלישי הבא, ה-2 בנובמבר) עשויים להטיב עם מניית V."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker