מידרוג מעלה את אופק הדירוג לבנק אוצר החייל מ-Aa3 יציב ל-Aa3 חיובי

גם דירוג כתבי התחייבויות נדחים (Aa3) יוצא מרשימת המעקב ללא שינוי; "המאפיינים העסקיים והפיננסיים של הבנק כוללים יכולת השבת רווחים טובה ואיכות טובה של תיק הנכסים"

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

מידרוג מעלה את אופק הדירוג לבנק אוצר החייל, מ-Aa3 יציב ל-Aa3 חיובי. "המאפיינים העסקיים והפיננסיים של הבנק כוללים יכולת השבת רווחים טובה ואיכות טובה של תיק הנכסים. זאת, בשל אופיו הקמעונאי ודומיננטיות לקוחות מערכת הביטחון, המאופיינים בפרופיל פיננסי איכותי", אומר פבל יופה, אנליסט בכיר במידרוג.

"הדירוג נשען על כך שבנק אוצר החייל מהווה חלק מהקבוצה הבנקאית החמישית בגודלה בישראל - הבנק הבינלאומי הראשון, שמדורג על ידי מידרוג ב-Aa1 וקיימים קשרים ישירים בין שני הבנקים, שהינם בעלי השפעה חיובית משמעותית על דירוג הבנק", אומר יופה.

במידרוג אומרים כי בנק אוצר החייל מאופיין ברמת נזילות גבוהה, איכות נכסים טובה והלימות הון סבירה יחסית, עם פוטנציאל לחיזוק נוסף של בסיס ההון. כמו כן, הבנק בולט בריכוזיות ענפית נמוכה.

מנגד טוענים במידרוג, כי הבנק ניצב בפני תחרות קשה במגזר הקמעונאי המהווה יעד אטרקטיבי למרבית הבנקים, הרעה בסביבת המאקרו שאינה פוסחת על הבנק ושקיבלה ביטוי בגידול במדדי הסיכון של תיק האשראי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker