תמיר פישמן: רכישת סימביאן על ידי נוקיה - מהלך שאינו רק סימבולי

בבית ההשקעות מדרגים את Nokia ב"תשואת יתר" עם מחיר יעד - 40 דולר

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

מבית ההשקעות תמיר פישמן נמסר כי Nokia רוכשת שליטה ביצרנית מערכות ההפעלה לסלולר Symbian תמורת 410 מיליון דולר:

צמצום ה - Time to Market הוא ככל הנראה היתרון המרכזי שבהשקעת 264 מיליון יורו על מנת להכניס את יצרנית מערכות ההפעלה לתוך הבית. האם מהלך הכנסת Symbian תחת המטריה של Nokia, לעומת היותה ספקית עד כה, יאיץ את פיתוח המוצרים עבור יצרנית הסלולר? נחיה ונראה.

מכשירי סמארטפון מבוססי מערכות של Symbian שולטים בשוק מכשירי הסלולר החכמים, הצומח בקצב של 35%-40%. אף על פי כן, בעוד שמכירות ה-iPhone של Apple וחלק ממוצרי RIM (יצרנית הבלאקברי) צומחות בקצב גבוה מהשוק, נתח השוק של Nokia הצטמצם ברבעונים האחרונים מ-50% לכיוון 45%. Nokia מאמינה כי רכישת השליטה ב-Symbian תזרז את קצב פיתוח התוכנה למכשירים החכמים ותייעל את פעילות החברה.

העסקה צפויה להיסגר במהלך הרבעון הרביעי השנה ו-Nokia מצפה כי העסקה תצמצם את רווחיה ב-2009, תוביל לאיזון ב-2010 ותראה רווחיות ב-2011. בעוד ש-Nokia תקלוט כ-1600 מהנדסים, דבר שיש בצידו עלויות לא מבוטלות, החברה אמורה לקטוף את הפירות בצורה של ייעול עלויות הפיתוח ועלויות מופחתות עבור זכויות יוצרים על התוכנה. חברת Nokia שילמה ברבעון הראשון של 2008 כ-59 מיליון דולר ל-Symbian עבור זכויות יוצרים וכ-280 מיליון דולר בשנת 2007, כך שבבית ההשקעות מאמינים כי העסקה היא מהלך הגיוני עבור Nokia מבחינה פיננסית כמו גם עסקית.

תמיר פישמן מדרגים את Nokia ב"תשואת יתר". מבית ההשקעות נמסר כי להערכתם מוצרים חדישים כגון N96; מכשירים בעלי מסכי-מגע כמו ה-Tube וה-Rover; וכעת רכישת Symbian אמורים לסייע לחברה להגדיל חזרה את נתח השוק שאבד לה בתחום הסמארטפון הצומח והרווחי.

מחיר נוכחי: 24.43 דולר

מחיר יעד : 40 דולר

סיכון: מעל הממוצע

לזירת היועצים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker