האנליסטים מסכימים: דרישות ההון של בנק ישראל - בשורה טובה לבנקים

גלזר: "מהלך טוב מאוד למשק בהיבטים של מחנק אשראי וגם לבנקים בהיבטים של תמחור"

סיון איזסקו

כל האנליסטים מסכימים היום כי הודעת בנק ישראל בעניין דרישות ההון טובה לבנקים. מנהל מחלקת המסחר של כלל פיננסים, יובל בן זאב, אמר כי "החלטת המפקח היא פשרה. אין ספק שבנק ישראל לקח גישה מערכתית רחבה. מצד אחד ההחלטה עונה על הצורך הנכון להגדיל את החוסן הפיננסי. מצד שני, ההחלטה מאפשרת לבנקים להמשיך לספק אשראי. מבחינת הבנקים זו הקלה מאד משמעותית לעומת הערכות שהיו בשוק".

צילום: שפלן טס

"עד 2015 בנק הפועלים נדרש להגדיל את ההון בכ-4 מיליארד שקל, לאומי נדרש לחזק את ההון בכ-3 מיליארד שקל עד 2015. דיסקונט נדרש לחזק בכ-2 מיליארד שקל, מזרחי טפחות בכ-1.2 מיליארד שקל והבנק הבינלאומי בכ-600 מיליון שקל. הבנקים יעמדו בזה ללא קשיים מיוחדים".

אלון גלזר אנליסט הבנקים בלידר, ציין כי מדובר "במהלך טוב מאוד למשק בהיבטים של מחנק אשראי וגם לבנקים בהיבטים של תמחור. הבנקים יצליחו לעמוד ביעדים תוך צמיחה באשראי ותוך חלוקת דיבידנדים".

דן הארווארד, אנליסט בכיר בדויטשה הסביר כי "מדובר בחדשות טובות עבור הבנקים. יעד הלימות הון של 9%-10% משמעותו כי הבנקים לא יצטרכו לגייס הון. עם זאת, לא נראה כי הבנקים ילקחו דיבידנדים בשנים 2012-2013.

לדברי הארווארד, "מעל ליעד שהציב המפקח, הבנקים יוסיפו כרית ביטחון של 0.25%-0.5% וינסו להגיע אליו הרבה לפני תום תקופת שלוש השנים שנתן להם המפקח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker