פסגות בתחזית לקראת דו"חות חברות הנדל"ן המניב: דוחות תפעוליים טובים, אולם הפרשות למס יגררו הפסדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

בשבועות הקרובים יפרסמו חברות הנדל"ן המניב את דו"חותיהן לרבעון. "להערכתנו התוצאות התפעוליות יצביעו על יציבות ברמת ה-NOI וה-FFO אך שורת השורה התחתונה תציג הפסד בשל ביטול התוכנית להפחתת המס", אומר נעם פינקו, אנליסט פסגות.

"קשה מאוד להעריך את השערוכים שיבוצעו. אנו מעריכים בי בעזריאלי נראה שערוכים משמעותיים ובאמות ובריטיש שערוכים קטנים יחסית."

מגמות אחרונות בענף (לפי מאן נכסים ונת"ם)

o משרדים- התייצבות במחירים ובשיעורי תפוסה.
o מסחרי- המשך ביקושים גבוהים לחנויות במרכזי הערים ובקניונים.
o לוגיסטיקה- רמת המחירים נותרת יציבה.

"הצפי הינו ליציבות בתחום המשרדים עד כניסת הפרויקטים שבתכנון (שלהערכתנו יהיה עיכוב בחלקם)", אומר פינקו. "בענף הקניונים למחאה ולהאטה ממושכת (אם תהיה) עלולה להיות השפעה על הפדיונות ובהמשך על השכ"ד (עם זאת בחודשים האחרונים חל גידול בפדיונות)."

"בעקבות ההעלאה הצפויה במס החברות ל-25% החל משנת 2012, צפויות חברות הנדל"ן המניב לרשום הפסד חשבונאי חד פעמי", צופה פינקו. "עד היום רשמו החברות הפרשה למסים נדחים לפי שיעור מס של 18%. על אף שלא מדובר בהשפעה תזרימית, לא בטווח המידי וכנראה גם לא בעתיד, מדובר בהשפעה מידית על ההון."

"בשורה התחתונה", אומר פינקו, "אנו צופים טובים ברמה התפעולית ומאידך הפסד בשורה התחתונה (אמות עשויה להתחמק מהפסד בשל הפרשה למס נמוכה יחסית). השאלה המרכזית היא לאן הולך הענף."

"כרגע דמי השכירות יציבים ושווי הנכסים נשמר (גם תודות למגמת ירידה בריבית) אולם על התוצאות העתידיות מרחפים איומים הנובעים מהאטה אפשרית בפעילות המשק ועודף היצע, בעיקר במשרדים. בשלב זה אנחנו נשארים בהמלצת החזק על הסקטור כאשר המניה היחידה המומלצת על ידינו בקנייה הינה מליסרון."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker