הראל פיננסים על תוצאות סלקום: "תשואת שוק, 50 שקל"

רמי רוזן: "התחרות שתיפתח מצידן של גולן טלקום ומירס במהלך השנה צפויה להמשיך ולייצר לחץ הן על ההכנסה הממוצעת ללקוח והן על כמות הלקוחות"

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

התוצאות העסקיות של סלקום לרבעון הרביעי של 2011 הן חלשות אך בהתאם לצפי ההנהלה. "התוצאות כללו עלויות ואירועים חד פעמיים, אך גם בנטרולם מגמת הרעת העסקים בולטת וצפויה להימשך לדעתינו גם במהלך 2012", אומר רמי רוזן, מנהל מחלקת מחקר SELL SIDE ואנליסט טכנולוגיה וטלקום בהראל פיננסים. "בהמשך נביא מודל מפורט יותר עם התייחסות מורחבת למה שצפוי במהלך השנה."

הרווח הנקי עמד על 76 מיליון שקל לאחר הוצאות חד פעמיות כמו הפרשה למסים נדחים בסך של 33 מיליון שקל והפרשה של 28 מיליון בגין תביעה יצוגית. בנטרול הוצאות אלה מדובר ברווח נקי של כ-137 מיליון שקל לעומת כ-142 מיליון בפרטנר, בניכוי הוצאות חד פעמיות שם - אך לפני השפעת מחיקה אפשרית של סמייל על התוצאות הסופיות.

בנוסף לאירועים החד פעמיים הללו, ביטלה החברה את רשת ה-TDMA שלה, מהלך שגרע 52 אלף מנויים ממצבת הלקוחות וכתוצאה מכך רשמה ירידה בכמות המנויים לסוף השנה. בנטרול ירידה זו, החברה הצליחה לגייס 7000 מנויים סלולר חדשים במהלך הרבעון נטו.

מה צפוי ב-2012?

"התחרות שתיפתח מצידן של גולן טלקום ומירס במהלך השנה צפויה להמשיך ולייצר לחץ הן על ההכנסה הממוצעת ללקוח והן על כמות הלקוחות", אומר רוזן. "סלקום תנסה להתמקד בצד ניהול ההוצאות כאשר מצבת העובדים צפויה להמשיך לרדת כפי הנראה במספר מאות עובדים."

"הנושא של שוק סיטונאי והמלצות וועדת חייק עשוי להשפיע לטובה מצד ההכנסות לא לפני שנת 2013. הרגולציה שעד היום הופנתה נגד חברות הסלולר צפויה להתאזן יותר בשנה הקרובה וראינו לכך ניצנים בהמלצות וועדת חייק. יחד עם זאת אנחנו מצויים בשנת בחירות ולא בטוח ששר התקשורת הבא יהיה נמרץ ונחוש לשנות דברים כפי שהשר כחלון עשה במהלך כהונתו."

מספר נקודות אשר עולות מן הדו"ח:

1. בולטת הירידה בהכנסה הממוצעת מלקוח לרמה של 95 שקל לעומת 105 שקל ברבעון הקודם - "אנחנו הערכנו ירידה ל98 שקל. אנו סבורים כי פרמטר זה ימשיך להשחק גם ברבעונים הקרובים."

2. התרומה של נטוויז'ן לשורת הרווח התפעולי לפני פחת והפחתות עומדת על 63 מיליון שקל לרבעון הרביעי והקצב של 20 מיליון שקל רווח בפרמטר זה נשמר.

3. "מספר המנויים ירד כאמור באופן אופטי, אך אנו סבורים כי ימשיך לרדת במהלך השנה עם כניסת המתחרות החדשות."

4. ההוצאות ההוניות במהלך שנת 2012 ו-2013 צפויות לגדול לעומת שנת 2011 בעקבות השקעה ברשתות LTE - דור 4 - וכן בעקבות רכישת התדרים המתאימים לרוחב פס זה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker