לקראת הדו"חות: נתלי גוטליב מ-IBI מעלה המלצה לפז לקנייה

"זה הזמן לחזור לנייר! שינויים משמעותיים שביצעה לאחרונה יעזרו לה לחזור לצמיחה"

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

בסוף החודש צפויה חברת פז לפרסם את דו"חותיה לרבעון הרביעי ולכל שנת 2011. שנה זו עמדה בסימן שינוי כללי המשחק בתעשיית הדלקים בישראל אשר באה לידי ביטוי בפגיעה במקורות הרווח של פז והתהדקות הכבלים הרגולטורים סביב תעשיית הדלקים כולה.

"על אף כי השינויים הרגולטורים צפויים לבוא לידי ביטוי בתוצאות החברה לרבעון הרביעי, אנו סבורים כי מספר שינויים משמעותיים שביצעה החברה לאחרונה יעזרו לה לפצות על הפגיעה ולחזור לפסי צמיחה בטווח הבינוני-ארוך", אומרת נתלי גוטליב, אנליסטית IBI. "בתחום הזיקוק מצליחה פז לעמוד בלוחות זמנים במספר פרויקטים אותם היא מקדמת ובאחרים נראה כי החברה מצליחה אפילו להקדים את לו"ז המתוכנן. בתחום התעשיות אנו מניחים המשך תוצאות טובות."

ב-IBI עדכנו את הערכת השווי שלהם לחברה. "אנו מעלים את המלצתנו לקנייה ומחיר היעד מתעדכן ל-584 שקל", מציינת גוטליב. "הנחת העבודה של הנהלת פז לוקחת בחשבון המשך קו נוקשה מצד הרגולטור. יחד עם זאת, החברה ביצעה ומבצעת שורה של מהלכים אשר נועדו לרכך פגיעה פוטנציאלית זו ופגיעות נוספות בהמשך."

"אנו מניחים כי 2012 תהיה שנת מפנה, וניצני השינויים של העבודה האסטרטגית המקיפה המבוצעת בחברה יבואו לידי ביטוי באופן הדרגתי במהלך השנה."

אפשר להסתכל על 2013 כאל שנה מייצגת בחברה. הפרויקטים המשמעותיים בתחום הזיקוק נכללים בתזרים באופן מלא והורדת מרווח השיווק לצד מהלכי תיקון של החברה משפיעים באופן מלא. "על פי הערכתנו, פז תראה בשנה זו רווח נקי של 827 מיליון שקל, או מכפיל 6, מה שתומך בהמלצת קנייה."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker