פסגות בתחזית לדו"חות סלקום: רבעון נוסף של החרפת תחרות ושחיקת רווחיות

אילנית שרף: "ההרעה בסביבה העסקית צפויה להמשיך ולתת את אותותיה בדו'חות החברה"

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

סלקום תפרסם את דו"חותיה לרבעון הרביעי ולשנה כולה ביום 07.03.2012. מגמת ההתכווצות בהכנסות וברווח צפויה ללוות גם את הרבעון הרביעי, סבורים בפסגות.

סלקום פרסמה הערכת רווח ראשונית לרבעון הרביעי לפני כחודש וחצי. "אנו נצמדים בהערכות שלנו למספרים שהחברה סיפקה בעוד מועד", אומרת אילנית שרף, אנליסטית פסגות.

"ברבעון הרביעי צפויה שחיקה נוספת בהכנסות הקבוצה, בעיקר על רקע שחיקה ב-ARPU וירידה בהכנסות ממכירות ציוד קצה בהשוואה ל-Q3 2011", מעריכה שרף. "אנו מעריכים כי ההכנסות מפעילות הסלולר צפויה להישחק בכ-15%. מיזוג נטוויז'ן צפוי למתן את השחיקה בשורת המכירות ובסך הכל צפויה סטגנציה."

שיעור ה-EBITDA צפוי להמשיך ולהתכווץ גם ברבעון הנוכחי ולהוות כ-27% מהמכירות, סבורים בפסגות, בהשוואה ל-38% ברבעון המקביל אשתקד ולכ-32% ברבעון הקודם.

"נציין כי השחיקה בשיעור ה-EBITDA נובעת מירידה ברווחיות של פעילות הסלולר אך ומיזוג תוצאות נטויז'ן", אומרת שרף, "שיעור ה-EBITDA של פעילות הסלולר צפויה להערכתנו להסתכם בכ-30% ושל נטויז'ן בכ-17.5%."

"מהלכי ההתייעלות, כמו גם הפחתת הוצאות בגין מיזוג נטויז'ן לא צפויים, להערכתנו, להשפיע באופן מהותי על תוצאות הרבעון, אולם הם צפויים להתבטא באופן משמעותי במהלך 2012."

"בשורה התחתונה", אומרת שרף, "ההרעה בסביבה העסקית צפויה להמשיך ולתת את אותותיה בדו'חות החברה. על אף הירידות החדות שנרשמו במניית סלקום איננו משנים את המלצתנו לפי שעה לנוכח החרפת התחרות וחוסר הודאות הקיים בענף."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker