סקירת אנליסטים

מבני תעשייה תפרסם את תוצאותיה לרבעון הרביעי ולשנת 2011 כולה ביום 20.3.2012.

"ה-NOI של החברה עלול לרדת במקצת ביחס לרבעון הקודם בשל עלויות תפעול גבוהות יותר בחו"ל בחורף וירידה קלה בשערי חליפין", מעריך נעם פינקו, אנליסט פסגות. "הרבעון לא נכנסו נכסים חדשים והמדד הידוע ברבעון הקודם נשאר ללא שינוי."

"אנו סבורים כי יש יתכנו שערוכים חיוביים בישראל בעוד בחו"ל המגמה תהיה מעורבת.

לדעת האנליסטים של פסגות, לאחר הפסדים גבוהים מאוד מניי"ע ברבעון השלישי, ברבעון הרביעי צפויים הפסדים קלים.

"בחברות כלולות אנו צופים כי רווחים ממירלנד יקוזזו עם הפסדים במונדון (בעיקר בשל שערי מטבע)."

החברה צפויה להכיר ברווח של כ-8 מיליון שקל ממכירת קרקעות ורווחים קטנים ממסירת דירות בצור יצחק.

ביטול הפחתת שיעור המס ל-18% והעלאתו ל-25% יוביל לרישום הפרשה חד"פ של 167 מש"ח וכפועל יוצא להפסד ברבעון.

כלכלית ירושלים ומבני תעשייה הכריזו כי הן בוחנות מיזוג אשר צפוי להתרחש בחודשים הקרובים ולאחר פרסום הערכות שווי. "המיזוג צפוי לחזק את הקבוצה כולה מבחינת ההון ומבחינה פיננסית וליצור סינרגיה בין הפעילויות", מעריך פינקו.

"ביצענו הערכת שווי מחודשת לחברה", אומר פינקו, "ומחיר היעד שאנו מגיעים אליו הינו 7.35 שקל, גבוה בכ-38% ממחיר המניה בשוק. הדיסקאונט הסחיר עומד על כ-29% (הענקנו שווי עודף לאחזקת החברה בכלכלית ירושלים ומירלנד)."

בשורה התחתונה", אומר פינקו, "החברה צפויה להציג הפסד למרות תוצאות תפעוליות טובות. להערכתנו תזרים המזומנים של מבני תעשיה יציב ובעל פוטנציאל צמיחה מפעילות ייזום כאשר הנכסים צפויים לשמור על שוויים."

"מניית מבני תעשיה זולה יחסית לאחר ירידות חדות בתקופה האחרונה, חדות משמעותית מהמתחרות. עם זאת יש לזכור כי בקרוב סביר כי המניות יוחלפו במניות של כלכלית ירושלים ולכן המניה תיסחר בהתאם ליחס ההחלפה שיקבע. המלצתנו הינה קניה במחיר יעד של 7.35."

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker