פסגות בתחזית לקראת דו"חות שופרסל: מומנטום עסקי שלילי ממשיך להעיב על תוצאות החברה

אביעד שימון: "אנו צופים יציבות בהכנסות ונסיגה חדה ברווח. המומנטום העסקי השלילי ממשיך להעיב על תוצאות החברה"

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

שופרסל תפרסם את דו"חותיה לרבעון הרביעי ב-5.3.2012.

בפסגות צופים דו"ח חלש נוסף שיתאפיין ביציבות בהכנסות, המשך נסיגה ברווח התפעולי והנקי ורווחיות נמוכה יחסית לעומת הממוצע ההיסטורי.

"ההכנסות צפויות לשמור על יציבות לעומת הרבעון המקביל", מעריך אביעד שימון, אנליסט פסגות. "פתיחת שטחי מסחר בסך של כ-17 אלף מ"ר נוספים תקוזז בירידה בפדיון למ"ר ונסיגה ריאלית ב-SSS המשקפות המשך אובדן נתחי שוק, בעיקר לרשתות הדיסקאונט הקטנות."

הרווחיות הגולמית הצפויה נמוכה יחסית לממוצע ההיסטורי אך גבוהה יותר מזו שנרשמה ברבעון השלישי, בעיצומה של המחאה החברתית.

העלאת מחירים והתמתנות הלחץ הצרכני שאפיין את חודשי המחאה החברתית תורמים לשיפור ברווחיות ביחס לרבעון קודם. עם זאת, המשך הלחצים בסביבה העסקית, עיתוי החגים ועליית שכר המינימום מובילים לשיעור רווחיות נמוך לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

"אפקט המחאה החברתית הצטמצם, אך לא התפוגג לחלוטין", מסביר שימון. "אנו רואים מודעות גוברת למחירים, התחזקות פורמט הדיסקאונט, גידול בנתח השוק המבורקד ולאחרונה אף התארגנות לחרם על שטראוס. להערכתנו, אפקט המחאה ימשיך להעיב על תוצאות החברה בטווח הקצר."

תחלופת בכירים בצמרת לא גרמה לפי שעה לשינויים בתוכנית האסטרטגית הרב שנתית של שופרסל. "נציין כי תכנית זו מוטת צמיחה ובראשה הרחבת שטחי מסחר בסך של כ-60 אלף מ"ר נוספים בשנים הקרובות."

"בשורה התחתונה", אומר שימון, "שופרסל צפויה להציג דוח חלש נוסף. אנו צופים יציבות בהכנסות ונסיגה חדה ברווח. המומנטום העסקי השלילי ממשיך להעיב על תוצאות החברה."

"תחלופת בכירים בהנהלה והתמקדות בשיפור הרווחיות עלולים להוביל לשינוי בתוכנית האסטרטגית מוטת הצמיחה. נמשיך לעקוב אחר דרכי התמודדות החברה עם האתגרים בשוק המזון ושינויים אפשריים בתוכנית האסטרטגית."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker