חיים ישראל: בזק תחלק 63% מהשווי שלה בדיבידנדים

מחיר היעד למניה נחתך ל-9 שקלים; חיים ישראל: "שלוש סיבות הופכות את מניית בזק להזדמנות קנייה מיוחדת"

אמיר טייג

כל עוד התחרות היתה נמוכה, המשקיעים אהבו את מניות התקשורת. אך מאז ימי הזוהר של 2006 עד 2010, עברו הרבה דקות זמן אוויר במתגים של החברות. הסביבה התחרותית השתנתה מהותית, ואיתה קרס שווי חברות התקשורת. השאלה החמה כיום בשוק היא האם מחירי החברות כבר משקפים הזדמנויות רכישה.

חיים ישראל, אנליסט בנק ההשקעות מריל לינץ', פירסם היום דעה נחרצת בעניין. בזק היא "הזדמנות קנייה נדירה", לדבריו של ישראל. ישראל אומנם מוריד את המחיר היעד למניית החברה מ-11 שקל ל-9 שקלים, וזאת כדי לרדוף אחר ירידת ערך המניה בשוק, אך מעניק לחברה המלצת רכישה חמה.

ישראל מסביר כי שלושה גורמים לחצו על מחיר מניית בזק בתקופה האחרונה: הרגולציה המוגברת שהובילה לעליה בתחרות, העלייה בשיעור מס רווחי ההון ודיבידנדים, וכן הסיווג המחודש של המשק הישראלי כמשק מפותח, מה שגרם ליציאת כספים שיועדו להשקעות בשווקים מתעוררים.

נוכח ירידת שווי החברה, ישראל מאמין כי בשנים הקרובות צפויה החברה לספק תשואת דיבידנד גבוה מאוד. במריל לינץ' צופים כי בזק תמשיך ותחלק דיבידנדים בשנים הקרובות כך שעד שנת 2016 סך הדיבידנדים שתחלק יכסו כ-83% משווי השוק שלה היום. מדובר בשיעור תשואת דיבידנד גבוה במיוחד של כ-18% עד 19% מידי שנה.

להערכת ישראל, בגין שנת 2011 צפויה בזק לחלק דיבידנד כולל של 3.2 מיליארד שקל. בשנת 2012 שיעור החלוקה ירד ל-3 מיליארד שקל ושיעור דומה בשנת 2013. נציין כי בשנים אלו צפויה בזק לחלק דיבידנד מיוחד בגין רווח הון שרשמה בשל הפרדה חשבונאית של חברת הלווין yes מדו"חותיה. החל משנת 2014 צפוי הדיבידנד לרדת ל-2.3 מיליארד שקל. בכל מקרה, להערכת ישראל בזק צפויה לחלק דיבידנד מצטבר של כ-13.7 מיליארד שקל בחמש השנים הקרובות. שווי השוק של החברה כיום עומד על 16.5 מיליארד שקל. "בזק משלמת יותר מידי דיבידנד בשביל שהמשקיעים יתעלמו ממנה", מסכם ישראל.

על מנת לחזק את עמדתו וכדי לנסות ולהפחית את הפחד של המשקיעים מפני פגיעה ברווחיות בזק בשנים הקרובות, אומר ישראל כי גם במקרה קיצוני בו יירדו רווחי בזק ב-90%, החברה עדיין תוכל לחלק דיבידנד שישקף שיעור תשואה גבוה מהמוצע האירופי. למרות זאת, הגברת התחרות תשפיע עדיין על בזק, בעיקר בשל פגיעה ברווחיות של פלאפון.

להערכתו, תזרים המזומנים מפעילות של קבוצת בזק צפוי לרדת בשנת 2012 בכ-9% לעומת שנת 2011 ולהסתכם בכ-4.06 מיליארד שקל. להערכתו, בזק תפחית את קצב ההשקעות שלה בתשתיות תקשורת חדשות מרמה של 1.9 מיליארד שקל בשנת 2011 ל-1.4 מיליארד בשנת 2012. להערכתו, בזק צפויה להגדיל את החוב שלה בשנת 2012 בכ-1 מיליארד שקל ובכ-850 מיליון שקל נוספים בשנת 2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker