דש ברוקראז' על גזית גלוב: הרבה יותר מחברת אחזקות; קנייה במחיר יעד של 52 שקל

ברורית פיין: "גזית גלוב איננה עונה על ההגדרה של חברת אחזקות קלאסית, לאור התמקדותה בתחום הנדל"ן בלבד. בכל מקרה, הדיסקאונט העיקרי בשווי של החברות בנות הסחירות נמצא באטריום ובסיטיקון. FCR ואקוויטי וואן מתומחרות במחיר מלא"

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

לאורך עשרים השנים האחרונות גזית גלוב הפכה בהדרגתיות משחקן קטן לאחד מהשחקנים הגדולים והמשמעותיים בשוק הנדל"ן העולמי המתמחים בתחום הקמעונאות. ואלו המספרים: 667 נכסים בשטח של כ-7 מיליון מ"ר, ב-4 אזורים גיאוגרפים שונים, בשווי של 69 מיליארד שקל אשר מניבים הכנסות של כ-6.3 מיליארד שקל בשנה.

Equity One- "לאחר שורה של עסקאות רכישה של מאות מיליוני דולרים שראינו בשנה האחרונה, נראה שמעמדה של החברה הולך ומתחזק", מציינת ברורית פיין, אנליסטית הנדל"ן בדש ברוקראז'. "הרכישות האחרונות הקפיצו מדרגה את החברה וללא ספק שיבחו את תיק הנכסים שלה. אותן עסקאות בולטות בוצעו תוך מדיניות תמחור שתומכת בגידול עתידי ברווחיות והצפת ערך עתידית."

FCR - "זוהי הזרוע החזקה ביותר של הקבוצה והקטר שמושך את הקבוצה קדימה", אומרת פיין. "החברה מציגה תוצאות מצוינות לאורך שנים עם צמיחה בפרמטרים התפעוליים ובפרמטרים הפיננסים ומצליחה כל פעם להפתיע בעוצמתה."

 Atrium - "לאחר שכבר הגדירה החברה מספר יוזמות שיובילו להצפת ערך בטווח הקרוב וביצעה רכישות בהיקף כספי משמעותי, אנו סבורים כי החברה תמשיך לנצל את קופת המזומנים שלה, תתמקד ברכישת נכסים איכותיים נוספים ותמשיך לפעול למימוש חזונה להיות החברה המובילה בתחום מרכזי הקניות מעוגני סופרמרקטים במרכז ובמזרח אירופה. להערכתנו, הפוטנציאל של החברה עוד רחוק ממיצוי כך שהחברה תמשיך לעבור תהליך צמיחה משמעותי."

לגבי העתיד- הקבוצה בוחנת אפשרויות השקעה פוטנציאליות בעולם. "אנו סבורים כי הקבוצה תמשיך לנצל הזדמנויות בשווקים ואולי אף נזכה לראות רכישה נוספת בתקופה הקרובה (דרום אמריקה?)", אומרת פיין. "הקבוצה הוכיחה, כמו במקרה של אטריום, שהיא יודעת למצוא חברות מטרה נוחות לרכישה בעלות נמוכה, ולבצע בהם שינוי תוך מיצוי פוטנציאל הצמיחה בסיוע הניסיון הרב שרכשה הקבוצה בשני העשורים האחרונים."

המלצה – בדש ברוקראז' מאמינים כי גזית גלוב אינה עונה על ההגדרה של חברת אחזקות קלאסית, ומסבירים הנחה זו כך:

"הקבוצה ממוקדת בענף הנדל"ן המניב ואין לה כל פעילות אחרת. בנוסף, אנו לא רואים בחברות הבנות הציבוריות תחליף להחזקה ישירה בחברת האם לאור יכולת היזמות של הנהלתה."

"בחינת שווי החברה צריכה להיות מקבילה לחברת נדל"ן המחזיקה בפיזור נכסים שלא דרך חברות ציבוריות. החברות הפרטיות בשליטת החברה מהוות כבר כ-30% משווי הקבוצה מה שמדגיש כי אין תחליף להחזקה למעלה גם בהיבט של הצפת ערך עתידית."

"בכל מקרה, הדיסקאונט העיקרי בשווי של החברות הבנות הסחירות נמצא באטריום ובסיטיקון", מציינת פיין. "FCR ואקוויטי וואן מתומחרות להערכתנו במחירים מלאים, אך עדיין מדובר בחברות אשר מוכיחות את איתנותם לאורך זמן גם בתקופות של אי וודאות בשווקים."

"אנו מראים בהערכת השווי גם את הדיסקאונט הסחיר, אולם לאור ההנחה שכדאי לבחון את החברה כחברת נדל"ן לכל דבר, אנו נוקבים במחיר יעד כלכלי בלבד ומתחילים לסקר את החברה בהמלצת קנייה עם מחיר יעד של 52 שקל."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker