פסגות על מליסרון בריטיש: המיזוג יוצא לדרך

ממשיכים להעדיף את מליסרון בסקטור וממשיכים להמליץ בהמלצת קנייה במחיר יעד של 81 שקל, הגבוה ב-18% ממחיר המניה הבוקר

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

אסיפת בעלי המניות של בריטיש ישראל אישרה אתמול את מתווה המיזוג לרכישת מניות מיעוט בחברת בריטיש על ידי מליסרון, בעלת השליטה בחברה.

התמורה בגין מניות המיעוט בבריטיש תשולם באופן הבא: בגין 70% מהמניות הנרכשות התמורה תהיה במזומן לפי מחיר של 14 שקל. בגין 30% מהמניות הנרכשות התמורה תהיה בהחלפת מניות לפי יחס של 3:14.5. המחיר הנגזר למניית בריטיש לפי מחיר מניית מליסרון הבוקר הינו 14.05 שקל למניה.

מניית בריטיש תפסיק להיסחר בבורסה לקראת תום הרבעון הראשון ואילו סדרות האג"ח שהנפיקה ימשיכו להיסחר. בסך הכל תשלם מליסרון לבעלי המיעוט מזומן בהיקף של כ-460 מיליון שקל ותנפיק מניות חדשות בשווי של כ-200 מיליון שקל.

"השליטה בבריטיש הפכה את מליסרון לאחת מ-2 ענקיות הקניונים במדינה", אומרים נעם פינקו ומשה מאיר, אנליסטים במחלקת המחקר בפסגות. "לאור תכניות ההרחבה והבניה הקיימות בנכסי החברה להערכתנו צפוי ה-NOI השנתי (לפני מכירת נכסים) לעבור את ה-1.1 מיליארד שקל.

"כפי שציינו בעבר, העסקה טובה למליסרון", אומרים האנליסטים של פסגות. "אמנם החברה הפכה לממונפת יותר וגם מסוכנת יותר אך לחברה לא היו מנועי צמיחה עצמיים ורכישת בריטיש, לה מספר רב של נכסים בהקמה או בהרחבה, תוביל לגידול משמעותי ב-FFO אותו תייצר החברה בשנים הקרובות."

העלייה בסיכון הפיננסי כתוצאה מהרכישה (גם בשל היותה ממומנת בחוב וגם בשל מינופה הגבוה של בריטיש) תקוזז בחלקה על ידי הירידה בסיכון העסקי של החברה המאוחדת. פיזור גיאוגרפי רחב יותר וחיזוק מעמדה התחרותי של החברה בתחום הקניונים, תורמים לפרופיל העסקי ויובילו בסופו של דבר להוזלת עלויות הגיוס ולדירוג חוב אחיד. אלו מחזקים את כדאיות ההשקעה באגרות החוב של הקבוצה, סבורים בפסגות.

"אנו מוצאים את מליסרון סדרה ו' ובריטיש ישראל סדרה ג' כאטרקטיביות לקנייה", אומרים האנליסטים. "באשר למליסרון סדרה ה', נזכיר כי הבטוחה שהועמדה לטובת מחזיקי אג"ח סדרה ה' היא קניון רננים ברעננה, ושווי הבטוחה ביחס לגודל הסדרה עומד על כ-0.66 (LTV).

בטוחה זו תוחלף עם מכירת קניון רננים, ולטובת מחזיקי האג"ח תועמד בטוחה בשווי גבוה אף יותר - ככל הנראה קניון הקריון בקריית ביאליק. הבטוחה החדשה תשפר את יחס ה-LTV הנוכחי ולכן ייתכנו רווחי הון נוספים למחזיקי הסדרה.

"בשורה התחתונה", אומרים האנליסטים של פסגות, "המיזוג טוב למליסרון שהפכה לענקית קניונים בעלת מספר רב של נכסים, לרבות נכסים בהקמה שיתמכו בצמיחה. אמנם ישנה עליה במינוף ובסיכון אך התזרים החזק של החברה, חיזוק מעמדה התחרותי ומכירת נכסים מנטרלים את מרבית הסיכון."

בפסגות ממשיכים להעדיף את מליסרון בסקטור וממשיכים להמליץ בהמלצת קנייה במחיר יעד של 81 שקל, הגבוה ב-18% ממחיר המניה הבוקר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker