במריל לינץ' אופטימיים למדי לגבי הכלכלה האיטלקית: שינויים משמעותיים בפתח

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

האנליסטים במריל לינץ' מאמינים כי בשל ההתערבות החזקה של תכנית ההלוואות LTRO של הבנק האירופי המרכזי וכן בשל המאמצים שבהם נוקטת ממשלת איטליה להגביר ולהקדים את הרפורמה המתוכננת, ניכרת כבר ירידה בתשואות האג"ח, והם רואים בכך התחלה טובה לשינוי חיובי. במריל לינץ' צופים כי מגמה זו תימשך ואף תגבר בטווח הארוך, ככל שתהליך הרפורמה יתקדם.

האנליסטים מאמינים כי על אף המחאה החברתית שברקע, ראש הממשלה האיטלקי מריו מונטי ימשיך לקדם ביתר שאת את הרפורמות המבניות ויציג כבר בשבועות הקרובים שינויים משמעותיים בשוק העבודה. זאת, בין היתר בשל התמיכה המשמעותית לה הוא זוכה, בעיקר כתוצאה מסלידת העם האיטלקי מהמפלגות הפוליטיות השונות. במריל לינץ' מאמינים כי ישנו סיכוי נמוך מאוד לבחירות מוקדמות.

במריל לינץ' מאמינים כי בכוחה של הרפורמה במשק האיטלקי להביא לצמיחה מחודשת – עד כדי צמיחה של 3% בתמ"ג, בטווח הארוך – כאשר ישנו צורך חיוני לפתח הן את כושר הייצור והן את ההזדמנויות התעסוקתיות, שני תחומים שהוזנחו במשך שנים.

עם זאת, הם רואים לנגד עיניהם גם את אי הוודאות השוררת בשוק וכן מודעים לזמן הארוך שיידרש עד ליישום השינויים הרגולטוריים. כמו כן, הם לוקחים בחשבון את הלחץ שהרפורמה תפעיל על חברות קטנות ועל גידול בשיעור הפיטורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker