בהראל פיננסים מורידים את מחיר היעד של פרטנר ל-34 שקל

רמי רוזן: ": "הרווחיות צפויה להמשיך ולהישחק. אנו חוזרים על המלצת תשואת שוק"

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

פרטנר תפרסם את תוצאותיה העסקיות לרבעון הרביעי ביום רביעי הקרוב. "הטרנד השלילי בקרב חברות הסלולר צפוי להימשך להערכתנו כאשר בהמשך שנת 2012 נכנסות גם מירס וגולן טלקום לתחרות אמיתית בענף", מציין רמי רוזן, מנהל מחלקת מחקר SELL SIDE ואנליסט טכנולוגיה וטלקום בהראל פיננסים. "על רקע המהלך של HOT להורדת מחירים כוללת על חבילת הטריפל שלה, בולט הצורך ליישום מהיר ומושכל של המלצות וועדת חייק לפתיחת השוק הסיטונאי."

"אנחנו חוזרים על המלצת תשואת שוק ומורידים את מחיר היעד ל-34 מ-38 שקל."

רבעון חדש, מגמות ישנות – בהראל פיננסים צופים המשך שחיקת ה-ARPU לרמה של 105 שקל לעומת 111 ברבעון הקודם. חלק מן הירידה ב-ARPU נובע מן העונתיות של רבעון 4 וחלק כתוצאה מהמשך התחרות בענף הסלולר וסבסוד מכשירי הקצה. "להערכתינו, מכירות ציוד הקצה יהיו נמוכות משמעותית מאשר ברבעון הקודם ויעמדו על כ-320 מיליון שקל", מעריך רוזן.

הרבה תלוי בהיקף תוכנית ההתייעלות – פרטנר נמצאת בימים אלה במהלך מקיף של התייעלות הן לנוכח הירידה המשמעותית ברווחיות של פעילות הסלולר והן בשל כמות העובדים העודפת על פני זו של סלקום. "מהלך זה צפוי לצמצם את הירידה ברווחיות ואנו מצפים לשמוע בדיווח הקרוב פרטים נוספים על היקף ההתייעלות שהחברה עוברת."

מילה (או שתיים, לא יותר מזה) לגבי המכפילים – "אנחנו מניחים כי רמת הרווחיות הצפויה ל-2012 צפויה לרדת משמעותית בהשוואה ל-2011", אומר רוזן. "יחד עם זאת מכפיל ה-EV/EBITDA ומכפיל הרווח הנקי, הוא נמוך משמעותית מהטווח ההסטורי של המכפילים ונמוך גם בהשוואה לרמת המכפילים של סלקום. רמות כאלה של מכפילים משקללות לדעתינו יותר חששות מפני התפתחויות שליליות מאשר פוטנציאל (שבשלב זה נראה רחוק) לכניסה לתחומים חדשים, התייעלות וכיו"ב."

תשואת הדיבידנד הצפויה – "על פי מדיניות הדיבידנד של פרטנר שעיקרה חלוקה של 80% מהרווח הנקי, אנו מעריכים כי החברה תחלק כ-120 מיליון שקל שמהווים תשואת דיבידנד של 2.5%", אומר רוזן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker