הראל פיננסים על דו"חות רבעון רביעי 2011 של גיוון אימג'ינג: תשואת יתר ומחיר יעד של 24 דולר

סטיבן טפר: "רוב הצמיחה מגיע ממוצרי סיירה לצד סימנים ראשונים לשימוש בקפסולה SB לניטור מחלת הקרוהן"

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

גיוון אימג'ינג פרסמה דו"חות לרבעון רביעי של 2011 עם הכנסות של 48.5 מיליון דולר ורווח נקי מתואם של 0.25 דולר למניה, בהתאם לציפיות של הראל פיננסים אך מעל לציפיות בשוק. החברה עמדה ביעדים לשנת 2011, הכנסות של 178 מיליון דולר ורווח נקי של 0.65 דולר למניה. החברה עדכנה יעדים לשנת 2012 עם הכנסות שבין 200-190 מיליון דולר ורווח נקי מתואם שבין 0.7-0.8 דולר למניה, יעדים התואמים את התחזיות של הראל.

"הדו'ח טוב ומשקף צמיחה חזקה במוצרי סיירה לצד צמיחה בקפסולה PillCamSB, בעיקר באסיה-פסיפיק ומעט בארה"ב לצורך ניטור מחלת הקרוהן", אומר סטיבן טפר, אנליסט הראל פיננסים.

"אנו ממשיכים בסיקור חברת גיוון אימג'ינג בתשואת יתר ובמחיר יעד של 24 דולר (90 שקל), כ-29% מעל מחיר המניה בשוק. אנו מעריכים שההתעניינות בגיוון תלך ותגבר לקראת פרסום התוצאות הקליניות והאפשרות לאישורים רגולטורים לקפסולה לגילוי סרטן במעי-הגס "PillCam Colon2 .

הכנסות גיוון צמחו ברבעון ב-7.9% (12.8% בסיכום השנתית) כתוצאה מצמיחה חדה במכירות של סיירה בארה"ב ומצמיחה במכירות של קפסולות PillCam SB מחוץ לארה"ב (בעיקר בסין, אוסטרליה, צרפת וגרמניה).

בארה"ב חל שיפור קל במכירות של קפסולת PillCam SB, בעיקר הודות למאמצי השיווק לשימוש במוצר לניטור של מחלת הקרוהן, למרות הירידה בהיקף הבדיקות הרפואיות באופן כללי. "להערכתנו, נראה המשך צמיחה קלה בארה"ב ב-2012, הודות להגברת השימוש לקרוהן. הצמיחה באירופה הושפעה לשלילה בגלל היחלשות היורו יחסית לדולר", אומר טפר.

הרווחיות של החברה ממשיכה להשתפר קלות, עם רווח גולמי שנושק ל-78% ורווח תפעולי של 14.7%, למרות העלייה בהוצאות המו"פ הקשורות לניסויים הקליניים עם PillCam Colon2. השיפור ברווחיות משקף את האינטגרציה המוצלחת של הפעילויות החדשות של ברבו וסיירה (שכבר תופסות כמעט 30% מהמכירות).

הסתיים גיוס הנבדקים לניסוי הקליני בקפסולה PillCam Colon2 , ב-850 נבדקים בארה"ב, ניסוי שאמור להסתיים לקראת סוף Q2. גם הניסוי הקליני ביפן ב-72 נבדקים אמור להסתיים בחודשיים הקרובים. בקשות לאישור סופי יוגשו עד סוף השנה, כאשר הכניסה לשוק בארה"ב וביפן צפויה במהלך 2013.

באירופה, שבה הקפסולה כבר משווקת עם מכירות של כ-2 מיליון דולר, מצפים להנחיות הסופיות מהארגון האירופאי לאנדוסקופיה של מערכת העיכול, שיתנו חיזוק למאמצי השיווק של החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker