פסגות על הודעת כת"ש על הסכם למכירת מניות משאב לקבוצת לבנת: לאחר המימוש כת"ש תהיה חברה קטנה יותר ופחות תזרימית

נעם פינקו: "עדכון המודל גוזר מחיר יעד סחיר של 22.7 שקל.אנו ממשיכים בהמלצת קנייה"

סקירת אנליסטים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סקירת אנליסטים

כלל תעשיות הודיעה במהלך סוף השבוע על חתימת הסכם למכירת 55% ממניות משאב לקבוצת לבנת. כת"ש תישאר עם אחזקה של 20% במשאב. תמורת הרכישה תקבל כת"ש 1.32 מיליארד שקל כאשר 1.224 מתוכם יתקבלו עד מועד ההשלמה ועוד כ-96 מיליון שקל באוגוסט 2013.

לכת"ש ניתנה אופציית PUT למכור למשפחת לבנת את יתרת האחזקות ומנגד קבלה משפחת לבנת אופציית CALL לרכוש מחצית מהאחזקות שנשארו בידי כת"ש. בעקבות העסקה צפויה כת"ש לרשום רווח נטו בהיקף 750-850 מיליון שקל. בנוסף, משאב תרכוש את חלקה של משפחת לבנת (50%) בתעבורה תמורת 100 מיליון דולר.

העסקה כפופה לאישור האורגנים הרלוונטיים בכת"ש, לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, וכן בקבלת מימון על ידי משפחת לבנת.

"העסקה בוצעה לפי שווי של 2.4 מיליארד שקל (בתוספת דיבידנד של 60 מיליון שקל שיחולק טרם השלמת העסקה) כאשר אנחנו הערכנו את משאב בכ-2.23 מיליארד שקל", אומר נעם פינקו, אנליסט פסגות. "נציין כי בעבר הערכנו את החברה בהרבה יותר (כ-3 מיליארד שקל) אך הרעה בתוצאות העסקיות, בשל עליית מחירי חו"ג ואנרגיה וכן המלצות ועדת טרכטנברג בקשר עם העלאת התחרות בענף המלט (שכפי שציינו בעבר בעייתיות ליישום) הובילו להפחתת השווי של החברה."

"אנו מניחים כי בזמנים אחרים כת"ש לא הייתה מוכרת את הנכס המרכזי שלה אך לאור הקשחת הרגולציה על הקבוצה ופעילויות מרכזיות בה כמו גם הקושי של חברת האם לגייס כספים, הוחלט לממש נכס זה במחיר שלהערכתנו, ראוי בהחלט", מעריך פינקו.

"בעקבות העסקה עשויה חברת האם (אי.די.בי פיתוח) לעבור ליתרת עודפים חיובית אשר תאפשר חלוקת דיבידנד לאי.די.בי אחזקות (אשר נקלעה למצוקת מזומנים ללא יכולת למשוך כספים מחברת הבת)."

"עסקה זו, נראית טובה יותר מחלופת מכירת השליטה בכת"ש לקרן ויולה אשר היתה כרוכה בסיוע במימון העסקה על ידי אי.די.בי והתאמות כלפי מטה בעקבות פגיעה עסקית עתידית."

"כת"ש, להערכתנו, צפויה לחלק דיבידנד גבוה מאוד ברבעונים הקרובים בעקבות עסקת פאנדטק (מעל ל-400 מיליון שקל), השלמת עסקת משאב (750-850 מיליון שקל) והגדלת יתרת העודפים בשל תקן 9."

"הדיבידנד יותאם לתוצאות שאר הפעילויות וצרכי החברה. מצבה הפיננסי של כת"ש הוא הטוב בקבוצה וחלוקת הדיבידנד מרווחים אמיתיים הינה סבירה."

"לאחר המימוש האמור כת"ש תהיה חברה קטנה יותר ופחות תזרימית מבעבר", מסביר פינקו. "האחזקות העיקריות יהיו כת"ב, נייר חדרה, גולף ומספר אחזקות קטנות יותר."

"החברה תשקיע להערכתנו את משאביה בהשבחת הפעילויות האמורות שבראשן כת"ב שלאחר האכזבה בדי פארם, צפויה להתקדם בניסויים הקליניים המתקדמים של יתר החברות (אנדרומדה, גמידה סל, קיורטק ועוד) לצד התחלת שיווק מוצרי מדיוונד ופוליהיל וכן נייר חדרה שתוצאותיה נפגעו בתקופה האחרונה."

"לא ברור האם לאחר המימושים שבוצעו עד כה צפויים מימושים נוספים, אולם להערכתנו, רוב הפעילויות העיקריות אינן בשלות כרגע למימוש. עם זאת לאור צורכי הנזילות של הקבוצה ולאור העובדה שגם בימים רגילים מבצעת מידי פעם החברה מימושים, איננו פוסלים בעתיד מימוש של פעילויות שיבשילו או חלק מהפעילויות הקטנות יותר."

"בשורה התחתונה", אומר פינקו, "לאחר המימוש כת"ש תהיה חברה קטנה יותר ופחות תזרימית כאשר החברה תשקיע בפיתוח פעילויות הדורשות השקעה (כת"ב, נייר חדרה). תשואת הדיבידנד של החברה חריגה מאוד, מהווה אפסייד לאחזקה במניה ועשויה לצמצם את הדיסקאונט. במידה ויהיו מימושים נוספים אזי הדיבידנד עשוי לגדול."

"עדכון המודל גוזר מחיר יעד סחיר של 22.7 שקל המהווה דיסקאונט סחיר של 33% ומחיר יעד כלכלי של 24.7 שקל המהווה דיסקאונט של 45%. אי לכך אנו ממשיכים בהמלצת קנייה", אומר פינקו. "עם זאת נציין כי התנהגות כת"ש עשויה להיות תנודתית יותר שכן כרגע החברה המהותית ביותר בפורטפוליו שלה הינה כת"ב."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker